Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Inwestor strategiczny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
nr nr 94
12
XX
Na przykładzie Banku Częstochowa opisano działania nadzoru bankowego zmierzające do uchronienia polskiego banku przed upadłością. Przedstawiono sytuację częstochowskiego banku oraz problemy ze znalezieniem inwestora strategicznego zakończone zdecydowanymi działaniami Komisji Nadzoru Bankowego.
|
|
nr nr 104
15-16
XX
Omówiono sytuację spółki Polar, gdzie 21 maja 2001 r. kończy się okres ochronny. Wygasa 20-miesięczna gwarancja zatrudnienia, którą przewidywała umowa prywatyzacyjna z 1999 r. zawarta przy sprzedaży przez skarb państwa 36,9 procent pakietu akcji wrocławskiej spółki inwestorowi strategicznemu francusko-włoskiemu koncernowi Moulinex-Brandt. Przedstawiono takie zagadnienia jak redukcja zatrudnienia, mała produktywność Polaru, kłopoty inwestora strategicznego, przyczyny złych wyników Polaru oraz przewidywania co do przyszłości tej spółki.
XX
Zmiana warunków funkcjonowania przedsiębiorstw, wynikająca z odejścia od gospodarki centralnie planowanej i przejścia do gospodarki rynkowej, spowodowała konieczność radykalnej restrukturyzacji organizacyjnej przedsiębiorstw. W warunkach polskich jedną z najczęściej stosowanych form restrukturyzacji organizacyjnej stał się outsourcing, definiowany jako rezygnacja z jednego lub więcej rodzajów wewnętrznej działalności przedsiębiorstwa na rzecz zlecania przez firmę całych etapów produkcji, operacji technologicznych, działalności pomocniczej wykonawcom z zewnątrz, w miarę możliwości najlepszym w danej dziedzinie. Outsourcing jest to długookresowa usługa, która umożliwia koncentrację przedsiębiorstwa wyłącznie na kluczowych obszarach działania (core competency) w celu zwiększenia jego konkurencyjności. (fragment tekstu)
EN
The article deals with restructuring of groups using the concept of outsourcing, particularly the participation of groups from the Treasury. The first part presents a comparative analysis of two basic ways the process of outsourcing, i.e. capital outsourcing and contract outsourcing. The second part focuses on the capital outsourcing as an intermediate stage on the way to bring in strategic investors who may acquire companies arising from use of this form of restructuring. The basic stages of the process of bringing in strategic investors are presented in this article. (fragment of text)
|
|
nr nr 50
18-19
XX
Podano argumenty za takim rozwojem banków w Polsce, który zadowoli zagranicznych inwestorów oraz uwzględni interesy naszej gospodarki. Okazuje się, iż wbrew opiniom decydentów, bardziej korzystny jest akcjonariat rozproszony, wykupem akcji na giełdzie można sterować. Z kolei za inwestorem strategicznym przemawia konieczność dokapitalizowania banków polskich. Poddano analizie sytuację finansową banków o kapitale zagranicznym. Zwrócono też uwagę, że rola Komisji Nadzoru Bankowego musi się także powiększyć o np. zainteresowanie i informowanie opinii publicznej w jakim stopniu banki te wspomagają polską gospodarkę.
|
|
nr nr 19
20
XX
Regulacja prawna transakcji fuzji i przejęć jest bardzo nikła. Brak precyzyjnych definicji podstawowych pojęć, takich jak: grupa kapitałowa. Brak kontroli i podstaw wyceny aktywów netto, regulacji sposobów łączenia itd. Większość takich transakcji przeprowadzono korzystając z usług banków i firm doradczych. Nowy projekt Kodeksu Spółek Handlowych opiera się na Trzeciej Dyrektywie Rady Wspólnot Europejskich z 1978 roku.
XX
Jest to opinia Paolo Fiorentino z UniCredito na temat regulacji prawnych sektora bankowego w Polsce. Między innymi nasze Prawo Bankowe różni się tym, że dopuszcza istnienie grupy bankowej ale nie międzynarodowej.
XX
W niniejszym rozdziale ocenie podlega opłacalność inwestycji w akcje przy użyciu podstawowych wskaźników analizy fundamentalnej na podstawie własnych obliczeń. Przedmiotem analizy są akcje spółek z różnych branż gospodarki. Celem niniejszego badania uczyniono ocenę opłacalności inwestycji w akcje spółek z listy indeksu KASE (Kazakhstan Stock Exchange). Wyniki badań wskazują, że warto inwestować w akcje spółek branży naftowej oraz energii elektrycznej, a mianowicie w akcje S.A. KazTpansOil oraz S.A. KEGOC, ponieważ walory tych przedsiębiorstw są najbardziej opłacalnymi dla inwestorów na publicznym rynku papierów wartościowych w Kazachstanie. Rynek akcji Kazachstanu nie wydaje się atrakcyjny dla inwestorów z powodu jego wysokiej koncentracji. Charakterystyczną cechą rynku akcji w Kazachstanie jest to, że około 85% kapitału na rynku akcji zapewnia 8 największych przedsiębiorstw reprezentujących sektor surowcowy i bankowy [Информационный бюллетень, 2020]. Akcje przedsiębiorstw koncentrują się głównie na pakietach kontrolnych inwestorów strategicznych, którzy nie są zainteresowani utratą kontroli nad przedsiębiorstwem i ujawnieniem informacji. Wynika z tego, że potencjalni inwestorzy mają ograniczone możliwości inwestowania swoich oszczędności na rynku akcji. Cel główny publikacji stanowi zatem ocena opłacalności inwestycji w akcje spółek z listy indeksu KASE (Kazakhstan Stock Exchange). Powodem wyboru spółek do badania jest to, że po pierwsze, akcje tych spółek generują 85% obrotów rynku akcji; po drugie, zostały zawarte na liście indeksu KASE; po trzecie, akcje tych spółek są najbardziej płynne na giełdzie; po czwarte, jako instrumenty finansowe są popularne wśród inwestorów. Wyniki badań wskazują, że na publicznym rynku akcji w Kazachstanie najbardziej opłacalne okazuje się inwestowanie w akcje spółek działających w branży naftowej oraz energii elektrycznej. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.