Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 118

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Informacja ekonomiczna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
XX
Przedstawiono informacje na temat przenoszenia produkcji maszyn z RFN za granicę oraz zgłaszania ofert współpracy do "Katalogu Firm Polskich - 97".
XX
Przedstawiono wyniki zapytań ofertowych niemieckich firm, pochodzących głównie z terenu Niemiec Wschodnich, dotyczących obrotów handlowych z Polską w zakresie surowców, półproduktów i wyrobów finalnych z wyłączeniem maszyn i urządzeń oraz usług i materiałów budowlanych. Podano też oferty konkretnych firm niemieckich.
XX
Przedstawiono zasady zamieszczania ofert polskich firm w wydawnictwach BfAI, informacje i adresy konkretnych firm niemieckich.
XX
Zamieszczono informacje o realizacji umowy międzyrządowej o oddelegowaniu pracowników polskich do RFN, głównych podatkach w systemie podatkowym RFN, oraz o postępowaniu ochronnym w obrocie towarowym Polski z zagranicą. Przedstawiono również praktyczne informacje pomocne w nawiązywaniu kontaktów handlowych z Niemcami.
XX
Przedstawiono praktyczne informacje na temat: zasad odpowiedzialności producenta za wyrób, zmian niemieckich przepisów podatkowych w 1996 r., zasad prowadzenia rachunkowości w Niemczech oraz procedury rejestracji nieruchomości w RFN.
XX
Przedstawiono wyniki zapytań ofertowych niemieckich importerów. Przekrój branżowo-asortymentowy towarów, które interesowały potencjalnych niemieckich importerów był bardzo szeroki i obejmował praktycznie wszystkie działy w zakresie towarów nieinwestycyjnych. Podano też oferty konkretnych firm niemieckich.
XX
Monitoring gospodarczy jest procesem obserwowania i rejestrowania dających się zmierzyć zjawisk i tendencji, charakteryzujących wybrane objawy aktywności ustalonych podmiotów ekonomicznych. Autorzy w swoim opracowaniu omówili poszczególne elementy składowe środowiska komunikacyjnego systemu monitoringu.
XX
KSV Biuro Informacji Gospodarczej promuje pomysł szerszego przekazywania pozytywnych informacji o klientach. Z tej formy wiedzy korzystają na razie tylko banki.
XX
W Polsce od dawna dłużnicy są górą nad wierzycielami. Czy tę sytuację zmieni utworzenie biur informacji gospodarczej?
XX
W Polsce od dawna dłużnicy są górą nad wierzycielami. Tę sytuacje mogą zmienić biura informacji gospodarczej. W dziedzinie tej Polska na razie pozostaje daleko za Europą, lecz przystąpienie do Wspólnoty będzie musiało zmienić tę sytuację.
XX
Nie ma w Polsce sprawnie działającego, powszechnie dostępnego i wiarygodnego systemu informacji gospodarczej, co obniża bezpieczeństwo obrotu. Banki wkładają wiele wysiłku, by rozpoznać wiarygodność klientów, a firmy swoją wiedzę o kontrahencie czerpią co najwyżej z rozproszonych wywiadowni gospodarczych. Jednak ich usługi uchodzą za zbyt drogie i są rzadko kupowane. Z tego powodu organizacje samorządu gospodarczego, w tym Związek Bankowców Polskich chcą zbudować ogólnopolski system wymiany informacji gospodarczej.
XX
Omówiono podatki z tytułu własności - majątku oraz podatki z tytułu obrotu gospodarczego i prawnego.
XX
Przedstawiono informacje o sytuacji na rynku artykułów gospodarstwa domowego, rynku paliw ropopochodnych oraz rynku reklamy w Niemczech.
XX
Artykuł omawia funkcjonowanie w Polsce Brytyjskiej Izby Handlowej, której głównym celem jest zbieranie i udostępnianie informacji z zakresu możliwości prowadzenia interesów w Polsce.
XX
W początkach lat 90-tych zaczęły powstawać w Polsce pierwsze wywiadownie handlowe. W artykule przedstawiono krajowy rynek informacji gospodarczej.
XX
W artykule omówiono katalogi firm dostępne na rynku polskim w formie drukowanej i elektronicznej.
XX
Przedstawiono procedurę zakładania i rejestracji w RFN spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
XX
Jest to katalog ofert firm zagranicznych zainteresowanych współpracą z firmami polskimi. Podano adresy oddziałów KIG na terenie Polski.
XX
Przedstawiono praktyczne informacje pomocne w nawiązywaniu kontaktów handlowych z Niemcami.
XX
Przedstawiono listę firm szwedzkich, fińskich, hiszpańskich i chińskich zainteresowanych współpracą z Polską.
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.