Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Housing fund
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
XX
Autor porusza problem enklaw finansowych. Pod tym pojęciem rozumie wyodrębniony układ stosunków finansowych między instytucją finansową a jej klientem - podmiotem gospodarczym lub gospodarstwem domowym. Stosunki finansowe, a szczególnie ceny pieniądza, są w enklawie ustalane na innych zasadach i mogą różnić się znacznie poziomem w stosunku do powszechnie występujących cen na danym rynku. Zawarta w artykule analiza prezentuje występowanie zamkniętych obiegów finansowych na polskim rynku, a więc: kas mieszkaniowych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, argentyńskiego systemu pożyczkowego. Na zakończenie autor podkreśla, że działalność enklaw finansowych w Polsce jest niezgodna z prawem i wymaga interwencji organów państwa.
XX
Artykuł prezentuje nowy, wspierany przez państwo system oszczędzania na mieszkanie - kasy mieszkaniowe.
XX
Artykuł omawia warunki oszczędzania w kasach mieszkaniowych, które mogą dać po roku blisko 34 proc. zysku. Banki myślą także o tym, jak pomóc klientom, którzy nie mogą czekać aż minie okres trzyletni przepisowego oszczędzania. Mowa tutaj o kredytach pomostowych.
XX
Ponieważ z grupy najmniej zarabiających, tylko 26 proc. korzystało z odliczeń podatkowych z tytułu wydatków mieszkaniowych. W drugiej i trzeciej grupie było ich 62 i 69 proc. Kasy zaś mieszkaniowe nie odniosły sukcesu. Ocenia się, że budownictwo mieszkaniowe zwłaszcza dla najbardziej potrzebujących znajduje się w impasie.
XX
Omówiono takie zagadnienia jak: perspektywy funkcjonowania banków hipotecznych oraz prognoza kształtowania się kredytów mieszkaniowych w perspektywie najbliższych pięciu lat. Przeanalizowano wyniki w budownictwie mieszkaniowym w Polsce w 2000 r., wielkość i strukturę kredytów mieszkaniowych w Polsce w latach 1995-2000 oraz rolę kas mieszkaniowych w finansowaniu budownictwa mieszkaniowego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.