Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 86

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Forward rate transaction
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
XX
Współczesne rynki finansowe oferują duży wybór sposobów ochrony przed wahaniami cen instrumentów finansowych. W artykule autorzy chcą wykazać, że giełdy towarowych kontraktów finansowych mogą przynieść podmiotom gospodarczym i gospodarce znaczne korzyści.
XX
Giełda Energii SA przygotowała rynek futures na energię elektryczną, ale jego uruchomienie uzależnione jest od płynności na rynku bazowym, na którym nastąpiło drastyczne załamanie obrotów. Wskazano mechanizmy, których wprowadzenie zmieniłoby tę niekorzystną sytuację.
|
2006
|
nr z. 67
139-151
XX
Przedstawiono stan obecny i determinanty rozwoju Polski rynek walutowych transakcji terminowych typu forward. Zdaniem Autora należy oczekiwać wzrostu polarności tego instrumentu zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym w Polsce wraz ze wzrostem skali realizowanego obrotu dewizowego, a tym samym coraz większego wpływu wahań kursów walutowych na konkurencyjność i wskaźniki rentowności sektora przedsiębiorstw.
EN
Presented current state and development determinants of Polish market of forward exchange transactions. The author claims that in the future will be expect increase in this instrument, which protect against exchange risk in Poland. (MP)
XX
W artykule przedstawiono stan znajomości i wykorzystywania instrumentów pochodnych na rynku polskim.
XX
Chicago Board of Trade to jedna z najbardziej znanych giełd na świecie w zakresie transakcji terminowych. W artykule omówiono zasady jej funkcjonowania.
XX
Przedstawiono fakty przemawiające za celowością powstania Warszawskiej Giełdy Towarowej i omówiono jej zadania m.in. organizowanie obrotu towarowego z zastosowaniem transakcji terminowych.
EN
Several facts, supporting the purposefulness of the Warsaw Stock Exchange establishment have been presented, and the Exchange objectives such as organising the goods exchange by forward dealings discussed. (J.W.)
XX
Na walutach można dużo zarobić, ale i dużo stracić. Nie zmienia to faktu, że wielu inwestorów będzie się przenosiło z warszawskiej giełdy na rynek walutowy.
XX
W artykule analiza implikowanych stóp forward została przeprowadzona z wykorzystaniem zmienności mierzonej odchyleniem standardowym. Graficzny obraz zmienności w relacji do terminu wykonania nosi nazwę struktury terminowej zmienności implikowanej stopy forward. Analiza przebiegu funkcji pozwala określić, jak dany typ modelu oraz wybór kryterium dopasowania wpływa na zmienność badanej stopy w zależności od terminu wykonania i czy poziom ten odzwierciedla warunki rynkowe. (fragment tekstu)
EN
The aim of the paper is twofold - to construct the implied 7-days forward rate and then to utilize its volatility as a indicator both the situation on asset's market and the flexibility of the yield curve construction. The research applies two parametric models: Nelson-Siegel with four and Svensson one with six parameters. The yield curve was created for WIBOR, FRA and swaps rate which let compare the situation on these markets during and after the financial crisis 2007-2009. (original abstract)
XX
Omówiono wykorzystanie kontraktów terminowych przez inwestorów indywidualnych. Objaśniono mechanizm działania kontraktów typu futures. Podkreślono, że dzięki kontraktom można szybko pomnożyć posiadane środki, lecz równie szybko można je stracić, jeżeli decyzje inwestycyjne nie będą trafne.
XX
Przedstawiono dane statystyczne dotyczące: obrotów na największych giełdach terminowych w 2000 r. i w pierwszych dwóch miesiącach 2001 r.; liczby otwartych pozycji na największych giełdach terminowych w tych samych okresach; największych giełd terminowych - wolumen i otwarte pozycje w styczniu i lutym 2001 r.; wolumenu obrotu kontraktami terminowymi na główny indeks giełdowy na wybranych giełdach europejskich w 2001 r. (od stycznia do marca); wartości obrotów kontraktami terminowymi na główny indeks giełdowy na wybranych giełdach europejskich w mln EURO w 2001 r.
XX
Frankfurcka giełda energii European Energy Exchange rozpoczęła działalność w sierpniu 2000 r. 1 marca 2001 r. uruchomiła rynek terminowy, wprowadzając do obrotu kontrakty terminowe typu futures. Omówiono takie zagadnienia jak: charakterystyka instrumentów i zasady notowania, organizacja obrotu, zasady rozliczeń i wykonania kontraktów terminowych, uczestnicy rynku.
XX
Przedstawiono dane statystyczne dotyczące: najbardziej aktywnych kontraktów od stycznia do maja 2001; największych giełd terminowych w tym samym okresie; kontraktów terminowych na akcje na wybranych giełdach od stycznia do czerwca 2001 r.
XX
Zamieszczono dane statystyczne dotyczące: wolumenu obrotu kontraktami terminowymi na główny indeks giełdowy na wybranych giełdach europejskich w 2001 r.; wartości obrotów kontraktami terminowymi na główny indeks giełdowy na wybranych giełdach europejskich - w mln EURO w 2001 r.; najbardziej aktywne kontraktów - 2000/2001; największych giełd terminowych w 2001 r.
XX
Zamieszczono dane statystyczne za 2002 rok dotyczące: wolumenu obrotu kontraktami terminowymi na główny indeks giełdowy; wartości obrotów kontraktami terminowymi na główny indeks giełdowy w mln EURO; najpopularniejszych kontraktów na indeksy, obligacje, stopy krótkoterminowe, kontrakty walutowe, a także największych giełd.
XX
Obrót instrumentami pochodnymi organizują obecnie trzy instytucje: GPW, CeTO i WGT. Artykuł omawia problem, jak ma wyglądać polski rynek transakcji terminowych w przyszłości, chodzi tu o konsolidację. Podano liczbę zawartych transakcji futures na parkiecie WGT SA w okresie od 20 stycznia do 20 lipca 1999 r.
XX
Podjęto próbę oceny sześcioletniego okresu funkcjonowania rynku kontraktów terminowych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podkreślono, że poważne znaczenie ma jedynie kontrakt futures na indeks giełdowy WIG 20.
XX
W artykule scharakteryzowano światowy rynek derywatów kredytowych, czyli kredytowych transakcji terminowych. Omówiono podstawowe instrumenty finansowe z tego segmentu, jak np. swapy kredytowe. Na koniec przedstawiono prawne podstawy funkcjonowania rynku kredytowych transakcji terminowych w Polsce.
XX
Autorka charakteryzuje obrót kontraktami terminowymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie instrumentem bazowym jest WIG-20. Kontrakty notowane są w sposób ciągły, równolegle do notowań akcji i obligacji. Skala obrotów kontraktami terminowymi na WIG-20 na razie nie osiągnęła dużych rozmiarów. Do artykułu dołączony jest załącznik zawierający specyfikację kontraktu terminowego na WIG-20.
XX
Zamieszczono dane statystyczne dotyczące: kontraktów terminowych na akcje na wybranych giełdach europejskich (wolumen miesięczny), kontraktów terminowych na akcje na wybranych giełdach europejskich (otwarte pozycje na koniec miesiąca), kontraktów indeksowych w 2001 r., kontraktów na obligacje w 2001 r., kontraktów walutowych w 2001 r., opcji akcyjnych na największych giełdach w 2001 r.
XX
Opracowanie poświęcone jest transakcjom terminowym zawieranym na giełdach towarowych, które stworzyły mechanizm regulujący wysokość cen (na przykład produktów rolnych) na podstawie relacji popytowo-podażowych. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.