Aby dobrze wykorzystać ogromne zasoby czasu, uwolnione przez rewolucję komunikacyjną, potrzebne jest poszerzenie refleksji ekonomicznej. Troska o rozporządzanie zasobami materialnymi powina być nie tylko roztropna ale i nosić znamiona dobroczynności. Powszechność skutków rewolucji komunikacyjnej powoduje, iż zmiany wzorców ustroju życia publicznego zachodzą we wszystkich państwach. Również w Polsce widać, iż rozpoczęty w Europie proces zmian charakteru państw z opiekuńczych na pomocnicze wymaga znalezienia ekonomicznego instrumentarium dla wsparcia procesów instytucjonalizowania międzyludzkiej solidarności.
Prezentacja części raportu opracowanego w ramach projektu "Europejski model socjalny". Unia odchodzi od tradycyjnego systemu zabezpieczenia społecznego w stronę polityki zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu. Artykuł omawia nowe koncepcje rozwoju ekonomii społecznej i przedsiębiorczości społecznej, aktywnego państwa opiekuńczego.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.