Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 46

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Dyrektywa 2002/91/WE
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
PL
W Unii Europejskiej od 4 stycznia 2003 r. obowiązuje dyrektywa 2002/91 [1] dotycząca jakości energetycznej budynków. Zobowiązuje ona kraje członkowskie UE do przygotowania przepisów promujących energooszczędne budownictwo. W Polsce zapisy te miały wejść w życie 4 stycznia 2006 r., jednak dotychczas nie ma odpowiednich aktów prawnych w tej sprawie i stąd nie do końca wiadomo, jak będzie przebiegał proces „wprowadzania w życie” dyrektywy. Z informacji przekazywanych przez przedstawicieli Ministerstwa Transportu i Budownictwa wynika, iż Polska otrzymała pozwolenie na półroczne odroczenie implementacji dyrektywy do prawodawstwa krajowego.
4
Content available remote Rola i zadania systemu oceny energetycznej budynków. (skrót referatu)
100%
PL
Integracji Polski z Unią Europejską (UE) towarzyszyć będą (i muszą) istotne zmiany w funkcjonowaniu instytucji i urzędów państwowych, jak też organizacji pozarządowych. Powszechne są oczekiwania lub obawy, co do rozstrzygnięcia dzięki legislacjom unijnym, wielu dotychczas nie rozwiązanych lub nierozwiązywalnych problemów. Poniżej przedstawiono najważniejsze elementy europejskiego systemu legislacji, a następnie podsumowanie wyników ankiety rozesłanej do ważniejszych zainteresowanych organizacji i instytucji, a dotyczącej warunków implementacji zasad Dyrektywy 2002/91/WE w Polsce. Na zakończenie przedstawiono rolę i zadania systemu oceny energetycznej budynków do poprawy stanu mieszkalnictwa.
7
Content available remote Efektywność energetyczna budynków z perspektywy gospodarki narodowej
88%
PL
Należy stwierdzić, że określenie rocznego zapotrzebowania na energię do wentylacji i klimatyzacji jest zadaniem skomplikowanym. Z dużą nadzieją należy przyjąć inicjatywę CEN opracowania wspólnych norm europejskich. Niezależnie od przyjętego sposobu szacowania całorocznego zużycia energii w budynkach, na potrzeby systemów wentylacji i klimatyzacji trzeba będzie opracować nowe rozbudowane dane klimatyczne dla Polski. W najbliższym czasie w związku z wprowadzeniem Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (2002/91/EC) dotyczącej energetycznych cech użytkowych budynków wielu autorów stanie przed koniecznością znacznego poszerzenia swojej wiedzy w zakresie klimatyzacji pomieszczeń.
12
Content available remote Propozycje zmian w Dyrektywie EPBD
88%
13
Content available remote Wzór energooszczędnych budynków biurowych
88%
14
75%
PL
W artykule omówiono Dyrektywę 2002/91EC dotyczącą jakości energetycznej budynków. Dyrektywa w swej treści promuje poprawę jakości energetycznej budynków.
EN
In the article one has discussed the Directive on energy efficiency of buildings. The Directive is set to promote the improvement of energy performance of buildings.
18
Content available remote Kto się boi wdrożenia w Polsce Dyrektywy 2002/91/WE?
75%
19
Content available remote Wymagania Dyrektywy Europejskiej 2002/91/WE
75%
PL
W artykule omówiono podstawowe wymagania Dyrektywy Europejskiej 2002/91/WE w kontekście ich wdrożenia w prawodawstwie krajowym.
EN
Essential requirements of the European Directive 2002/91/EC are discussed in the context of their implementation into the Polish legislation.
20
Content available remote Certyfikacja energetyczna budynków - aspekty formalnoprawne systemu
75%
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.