Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Doradztwo inwestycyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
XX
Artykuł omawia sieć instytucji obsługi biznesu w Niemczech, tzw. towarzystwa wspierania gospodarki, których głównym zadaniem jest aktywizacja i obsługa inwestorów.
XX
Jakość analiz i rekomendacji inwestycyjnych, które przekazują swoim klientom doradcy wealth management staje się bardzo istotna na konkurencyjnym i dotykanym sytuacjami kryzysowymi rynku usług finansowych. W artykule wymieniono obszary, w których potrzebne jest podnoszenie kompetencji doradców.
XX
Coraz większe zainteresowanie budzą fundusze inwestujące w Brazylii, Rosji, Indiach i Chinach, które mogą przynieść duże zyski. Inwestorzy szukając nowych możliwości zarobku zwrócili oczy na Wschód. Pieniądze z rynków dojrzałych płyną do funduszy akcji rynków wschodzących szerokim strumieniem. We wrześniu br. (ostatni tydzień), według Emerging Portfolio Fund Research, było to 5,53 mld dolarów. Beneficjentem są kraje azjatyckie (poza Japonią), dokąd wpłynęło 2,96 mld dolarów – głównie do Chin (1,7 mld dolarów) oraz na rynek Hongkongu (fundusze dedykowane). Swoich zwolenników ma także Ameryka Łacińska, przede wszystkim Brazylia, której rynek funduszy pozyskał od inwestorów większość (83 proc.) z wpłaconych tam prawie 790 mln dolarów. Także do globalnych funduszy inwestujących w tych regionach napłynęło niemało – w końcu września klienci wpłacili do nich 1,64 mld dolarów. W tyle za Azją i Ameryką Łacińską pozostał nawet niedawny pupil inwestorów – rozwijająca się Nowa Europa (EMEA) oraz kraje Bliskiego Wschodu – w sumie zgromadziły tylko 138 mln dolarów. (abstrakt oryginalny)
XX
Artykuł dotyczy funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Coraz powszechniejsza jest opinia, że fundusze inwestycyjne są najlepszą alternatywą dla nisko oprocentowanych lokat bankowych. Obok funduszy akcyjnych najbardziej ryzykownych, ale przynoszących największe zyski oferowane są fundusze dla klientów mniej odważnych.
XX
Skromną paletę gotowych funduszy można uzupełnić poprzez samodzielne zbudowanie portfela – własnego BRIC-a. Warto przy tym kierować się wskazaną przez specjalistów alokacją geograficzną i doborem proporcji tych funduszy. Jakub Nowakowski z Xeliona doradza inwestorom zainteresowanie się funduszami Franklin India Fund, Templeton China, ewentualnie Templeton Latin America i Franklin Templeton Japan. Jego zdaniem, Indie i Chiny powinny rozwijać się w tym roku dalej w tempie ok. 10 proc., co znajdzie przełożenie na wyniki lokujących tam funduszy. Fundusz japoński także może być bardzo perspektywiczny, gdyż gospodarka ta wychodzi z recesji, wycena jego jednostki daje dobrą okazję do taniego zakupu. Nie inwestowałby jednak w sam fundusz japoński, tylko podzielił ryzyko np. na Indie, czyli India Fund lub BRIC. (abstrakt oryginalny)
XX
Przybliżono problematykę etyki w zawodach maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego na polskim rynku kapitałowym. Podkreślono, że bezpieczeństwo i uczciwość obrotu na rynku kapitałowym są najistotniejszymi cechami, jakimi powinien charakteryzować się rynek dla statystycznego inwestora. W przeciwnym przypadku czeka go marginalizacja.
XX
Kon­ku­ren­cja na ryn­ku fun­du­szy in­we­sty­cyj­nych w ostat­nich la­tach moc­no wzro­sła. Z dru­giej stro­ny, ofer­ta i pro­duk­ty róż­nych firm bar­dzo się do sie­bie upodob­ni­ły. Jak przy­cią­gnąć klien­ta, prze­ko­nać go, że nasz to­war jest lep­szy, cie­kaw­szy, bę­dzie bar­dziej zy­skow­ny? To­wa­rzy­stwa Fun­du­szy In­we­sty­cyj­nych prze­ści­ga­ją się w po­my­słach na re­kla­mę, to już są ca­łe kam­pa­nie zle­ca­ne pro­fe­sjo­na­li­stom, któ­rzy za cięż­kie pie­nią­dze sta­ra­ją się od­róż­nić i wy­róż­nić pro­dukt okre­ślo­nej fir­my. Tu po­trzeb­ny jest nie tyl­ko ekstra po­mysł na ekstra pro­dukt, trze­ba mieć tak­że łut szczę­ścia, bo np. na giełdzie akurat są spadki. (abstrakt oryginalny)
XX
Rynek doradztwa finansowego w Polsce rozwija się od 2001 roku, tj. momentu utworzenia w naszym kraju pierwszego oddziału firmy Expander. Po pierwszych trudnych latach działalności, kiedy pośrednicy musieli udowadniać swoją przydatność zarówno dla klientów, jak i dla banków, oraz po trudnym roku 2009, kiedy firmy doradztwa szczególnie mocno odczuły skutki kryzysu finansowego, przyszłość rynku doradztwa finansowego rysuje się w jasnych barwach. Klienci banków w Polsce są coraz bardziej świadomi - coraz bardziej nieufnie podchodzą do przekazów reklamowych, chcą znaleźć dla siebie nie pierwszą lepszą, lecz najatrakcyjniejszą ofertę. Rynkowi doradztwa będą sprzyjać także rosnące potrzeby w zakresie produktów oszczędnościowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych, jak i utrzymujący się popyt na kredyty hipoteczne.
XX
W artykule przedstawiono wnioski płynące z analizy sytucaji na rynku amerykańskim, gdzie od 1980 roku znacząco spadły koszty dla kupujących fundusze inwestycyjne. Im bardziej rosnąć będą aktywa funduszy, tym niższe powinny być opłaty ponoszone przez klientów.
XX
Nie istnieje na świecie jeden system licencjonowania doradców inwestycyjnych. Wynikają z tego kłopoty dla doradców, którzy chcieliby uprawiać swój zawód także za granicą. Obecnie działają dwa systemy amerykański i międzynarodowy. Amerykański daje tytuł CFA (Chartered Financial Analyst), międzynarodowy CIIA (Certified International Investment Analyst).
Bank
|
2007
|
nr nr 4
30-32
XX
Artykuł dotyczy dyrektywy unijnej, która reguluje przepisy prawne dotyczące doradztwa inwestycyjnego oraz wymogów dotyczących prowadzenia działalności inwestycyjnej. W artykule znaleźć można szczegóły dotyczące wymienionej dyrektywy, cele jej wprowadzenia oraz jej główne założenia.
XX
Kryterium, według którego najczęściej różnicuje się społeczeństwo, jest dochód. Wraz ze wzrostem bogactwa wymagania klientów ewoluują i stają się coraz bardziej wyrafinowane. Wychodząc naprzeciw najzamożniejszym klientom banki konstruują ofertę wealth management (zarządzanie bogactwem). W artykule opisano kroki niezbędne do stworzenia skutecznej strategii wealth management.
XX
Omówiono zagadnienie zarządzania cudzym portfelem papierów wartościowych. Pierwsze oferty w tym zakresie pojawiły sie w Polsce w 1995 r. Zamieszczono listę domów maklerskich oraz banków mających zezwolenie na prowadzenie rachunków papierów wartościowych oraz tabelę obrazującą udział domów maklerskich w poszczególnych rodzajach transakcji realizowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przybliżono portfele standardowe i zindywidualizowane, konstrukcję opłat i prowizji za zarządzanie portfelem papierów wartościowych, dodatkowe usługi oferowane klientom przez zarządzających cudzymi aktywami, problem standaryzacji prezentacji wyników zarządzania portfelem na zlecenie. Przedstawiono czynniki, które powinien uwzględnić inwestor podejmując decyzję o powierzeniu portfela papierów wartościowych w zarządzanie.
XX
Polski rynek bancassurance należy niewątpliwie do najmłodszych w Europie. Choć to dopiero wrzesień, już wydaje się, że rok 2012 będzie dla niego przełomowy. Autor zapowiada ważne wydarzenie dla polskiego rynku jakim będzie wydanie przez Związek Banków Polskich oraz Polską Izbę Ubezpieczeń trzeciej rekomendacji dotyczącej ubezpieczeń.
XX
Towarzystwa funduszy inwestycyjnych zmieniają podejścia do inwestorów. W miejsca propozycji kupna jednostek funduszy pojawiają się strategie i programy. Przedstawiono czynniki tych zmian.
XX
W Stanach Zjednoczonych działa ok. czterech tysięcy funduszy inwestycyjnych, różniących się między sobą strategią inwestowania. Polski rynek finansowy jest zbyt młody, by w niedalekiej przyszłości dorównał amerykańskiemu, jednak już obecnie widać, że zmierza on właśnie w kierunku zwiększenia liczby funduszy i poszerzania oferty form inwestowania. Popyt na ludzi, którzy będą zarządzać ich aktywami, na pewno nie spadnie.
XX
Do ważniejszych efektów przystąpienia Polski do UE dla krajowego rynku kapitałowego należą nowe uwarunkowania świadczenia usług doradztwa inwestycyjnego i zarządzania portfelem inwestycyjnym. Temat ten stanowił przedmiot konferencji, tzw. II Forum Zarządzania Aktywami, zorganizowanym przez Gdańską Akademię Bankową i Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową w Warszawie.
XX
Nowelizacja ustawy o działalności towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce umożliwia wprowadzenie do oferty towarzystw funduszy inwestycyjnych nowego produktu - funduszu funduszy. Mimo, że jego konstrukcja nie jest skomplikowana to nadal jest nowością na naszym rynku, a oferuje go tylko kilka towarzystw inwestycyjnych. Fundusz funduszy powierzone przez klientów środki inwestuje w jednostki innnych funduszy. Rola klienta natomiast ogranicza się do wyboru strategii inwestycyjnej, a doborem poszczególnych funduszy do portfela i zakupem ich jednostek zajmuje się doradca inwestycyjny.
XX
Transport w sposób znaczący i nie zawsze korzystnie wpływa na swoje gospodarcze i społeczne otoczenie oraz na środowisko naturalne. Efekty transportowych inwestycji na dziesięciolecia, w przypadku zaś portów morskich - na wieki, mogą zmienić oblicze całych regionów. Jednocześnie są to przedsięwzięcia wyjątkowo kosztowne, ich wynik ekonomiczny jest trudny do oszacowania, a dla przewozów regionalnych czy infrastruktury bywa w ogóle niewymierny. Określa to potrzebę skrupulatnego, wieloetapowego programowania, a potem projektowania bądź modernizacji transportowych systemów i zasobów. Elementem działalności planistycznej w transporcie są obecnie również projekty przekształceń monopolistycznych w danym kraju - przedsiębiorstw transportowych, głównie kolei państwowych i linii lotniczych.
XX
Na rynku alternatywnym NewConnect przybywa autoryzowanych doradców. W artykule zwrócono uwagę, że najlepiej z tej roli wywiązują się domy maklerskie. Audytorzy i kancelarie prawne nie mają wystarczającego doświadczenia w obsłudze debiutujących spółek. Przedstawiono zadania stojące przed autoryzowanymi doradcami.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.