Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Cyclopoida
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
nr 2
15-28
EN
Paracyclops fimbriatus can be easily cultured as a food source for juvenile fish. The crustacean can be fed protozoans living in sewage sludge and in hay infusions. When properly fed, the cyclopoid densities can be as high as 1000 000 inds/dm3. Methods of culture and harvest of the crustaceans are described. Data on length and biomass of all the 12 developmental stages are reported as well.
PL
W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że Paracýdops flmbriatus jest gatunkiem dającym się łatwo hodować, między innymi dzięki zdolności przeżywania kryzysów tlenowych. Odżywia się Ciliata i Rotatoria. Daje się hodować w ściekach komunalnych. Może być karmiony pierwotniakami z hodowli sianowych. Hodowany w bardzo dobrych warunkach pokarmowych może osiągać liczebność przekraczającą 100 000 osobników/dm3. Cechuje go kanibalizm uprawiany przez osobniki starsze w stosunku do osobników młodocianych. Zjawisko to nasila się w złych warunkach pokarmowych i doprowadza do tego, że w stadzie pozostają osobniki dorosłe, a w krańcowych sytuacjach — tylko samce. Dobrze hoduje się w płytkich naczyniach o dużej powierzchni, bez potrzeby mechanicznego napowietrzania. Jest chętnie zjadany i dobrze trawiony przez narybek o długości 6,5 mm oraz większe ryby. Nie atakuje wylęgu ryb. W pracy przedstawiono metody hodowania P. flmbriatus, sposoby oceny warunków pokarmowych w hodowli, metody odławiania oczlików i praktyczne wskazówki dotyczące ich hodowli. Przedstawiono również wyniki pomiarów długości i biomasy wszystkich (dwunastu) stadiów rozwojowych P. flmbriatus.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.