Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Computer aided personel selection
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2000
|
nr nr 2
16-19
XX
Wymieniono kryteria testu tradycyjnego i komputerowego zastosowanego przy doborze personelu. Najważniejszy to obiektywizm i tu testy komputerowe wykazują mniejszy wpływ badającego. Rzetelność - najlepsze są takie testy, które dopasowują się do poziomu kandydata. Trafność - treściową, teoretyczną, kryterialną. Poza tym omówiono problem normalizacji testów, efektywności, przydatności, standaryzacji, wiarygodności.
|
|
nr nr 2
38-40
XX
System ekspertowy należy ocenić jako pomocne narzędzie w doradztwie personalnym. Wymaga jednak stałego zasilania w aktualną wiedzę ekspertów, która ma wysoką cenę. Jednak dla problemów decyzyjnych, które są dobrze określone i zdefiniowane, systemy ekspertowe nie oferują lepszego rozwiązania niż prostsze systemy informatyczne.
XX
W artykule scharakteryzowano system informatyczny wspomagający zarządzanie kadrami mySAP HR. Po krótce przedstawiono jego zasady działania i przykłady zastosowania.
XX
Zaprezentowano system komputerowy wspomagający szeroko rozumiane zarządzanie kadrami.
EN
In the paper authors reviews their KSWRK-1 - the computer system to assist recruitment process of the staff management. KSWRK-1 is the result of the first phase of research program connected with integration of decision support systems and knowledge based systems for management applications. Authors discuss advantages and disadvantages of this approach. (original abstract)
|
1994
|
nr nr 6
213-229
XX
Omówiono możliwe obszary wzbogacania konwencjonalnych systemów informatycznych w gospodarce kadrowej metodami opartymi na sztucznej inteligencji. Systemy ekspertowe uzupełniają tradycyjne systemy o zbiór reguł służących do rozwiązywania słabo ustrukturalizowanych problemów. Przedstawiono także możliwości zastosowań systemów ekspertowych do planowania zatrudnienia pracowników. W dodatku załączono program w języku PROLOG, który interpretuje opracowane reguły i podaje rozwiązania na podstawie zgromadzonych faktów.
XX
Zasada racjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi polega na optymalnym dostosowaniu kompetencji i kwalifikacji oraz predyspozycji zawodowych ludzi do warunków i wymagań pracy na poszczególnych stanowiskach. Przedmiotem opracowania jest propozycja systemu zarządzania zasobami ludzkimi, który dostarczałby informacji niezbędnej do racjonalniejszego i efektywnego kształtowania zintegrowanej załogi oraz motywowania i pobudzania jej do działania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.