Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Building materials market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
XX
Produkcja klejów i zapraw budowlanych w Polsce sięga 700-750 tys. ton rocznie. Według szacunków ich sprzedaż od kilku lat wzrasta w skali roku o około 25-50 procent Na rynku dominują dwie firmy - Atlas i Henkel Bautechnik, natomiast łącznie ponad 90 procent produktów dostarcza 6-8 firm.
XX
W artykule omówiono wyniki badań, z których płynie wniosek, że marketing firm oferujących produkty budowlano-wykończeniowe powinien koncentrować się przede wszystkim na komunikacji ze sprzedawcą. Okazuje się, że znaczna część nabywców materiałów budowlanych nie jest świadoma korzyści i różnic między produktami, które na innych rynkach komunikuje marka. W przypadku tej kategorii jest to zrozumiałe, gdyż ocena jakości produktów wymaga eksperckiej wiedzy. Dlatego często ważną rolę marki przejmują tu sprzedawcy oraz znajomi. To fachowiec i sprzedawca, a nie bezpośrednio reklamy czy artykuły w prasie, mają największy wpływ na wybory dokonywane przez klienta.
XX
W ciągu ostatnich dziesięciu lat sprzedaż wyrobów chemii budowlanej wzrosła w kraju z kilkudziesięciu milionów do ponad 1,6 mld zł. Wysoka rentowność produkcji klejów i zapraw spowodowała znaczący wzrost mocy produkcyjnych i obecnie, w sytuacji stagnacji w budownictwie, producentów czeka okres ostrej walki konkurencyjnej.
XX
Obecnie firma Dekora oferuje swoim klientom m.in. listwy sufitowe, rozety, karnisze, płyty izolacyjne, rolety, ekrany do grzejników i panele podłogowe. Przedsiębiorstwo zadebiutowało w 1994 roku i był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Firma wykorzystała bowiem niszę na rynku materiałów wykończeniowych i ozdobnych w budownictwie. Po latach peerelowskiej szarzyzny w przemyśle budowlanym, Polacy zaczęli dbać nie tylko o sam dach nad głową, ale i o wygląd i estetykę swoich domostw.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.