Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  2009
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Zarządzanie ryzykiem - determinanta jakości zarządzania przedsiębiorstwem
100%
PL
Zarządzanie ryzykiem jest nieodłączną częścią życia każdej organizacji. Powinno być integralną częścią strategii organizacji realizowaną we wszystkich organizacjach. Strategia powinna być skonstruowana w taki sposób, aby zarządzanie ryzykiem spełniało nie tylko funkcję systemu umożliwiającego uniknięcie strat, ale, aby pozwalało dostrzegać i wykorzystywać okazje oraz kreować nowe szanse dla organizacji. Odpowiedzialność za strategię i kojarzone z nią zarządzanie ryzykiem powinna ponosić także Rada nadzorcza. Organ ten powinien monitorować w sposób ciągły przepływ informacji w przedsiębiorstwie oraz jego strukturę w odniesieniu do implementacji strategii i sposobu zarządzania ryzykiem. Zarządzanie ryzykiem podnosi świadomość o mogących powstać zagrożeniach. Sprzyjają temu opublikowane przez ISO wytyczne zarządzania ryzykiem ujęte w standardzie ISO 31000:2009. Wdrożenie procesowego podejścia do zarządzania ryzykiem według tego standardu stwarza organizacji szanse minimalizowania ryzyk. Dzięki systematycznej identyfikacji ryzyk, wprowadzeniu mechanizmów kontrolnych i interwencyjnych oraz procedur nadzoru system pozwoli zabezpieczyć organizację przed zagrożeniami, wpłynąć na jakość zarządzania organizacją. Przykład grupy kapitałowej przybliża zarządzanie ryzykiem
PL
W artykule dokonano analizy i zestawiono w formie tabelarycznej wielkości produkcji podstawowych surowców mineralnych w świecie i w Polsce w roku 2009, z uwzględnieniem czołowych producentów. Przedstawiono istotne zmiany wielkości produkcji surowców mineralnych w świecie i w Polsce, w stosunku do roku 2008, z uwzględnieniem wzrostów i spadków wydobycia przez czołowych producentów.
EN
The article analyzed and summarized in a tabular form the production magnitude of basic mineral resources in the world and in Poland in 2009, including the leading producers. It presented the significant changes in magnitude of minerals production in the world and in Poland as compared to 2008, including increases and decreases in production of leading producers.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.