Według wstępnych danych (dostępnych w sierpniu 2019 r.) polskie przedsiębiorstwa chemiczne w 2019 r. obniżyły wskaźniki płynności bieżącej średnio o ok. 40%, podczas gdy w krajach europejskich wskaźnik ten dla przedsiębiorstw chemicznych wzrósł o ok. 14,8%, a dla całego świata nie uległ on zmianie. Średnie (oraz mediany) wskaźniki płynności bieżącej zarówno dla Polski, jak i dla krajów Europy oraz świata utrzymywały się na bezpiecznym i dość wysokim poziomie. Cykl należności uległ skróceniu dla Polski o 11,7%, dla Europy o 23,16%, a dla świata o 26,39%. Długość cykli należności była podobna dla Polski, Europy oraz świata. Jeśli chodzi o sprzedaż produkcji chemicznej, to w Polsce odnotowano wyższy wzrost niż w Europie czy na świecie (w Polsce wzrost o 3,7%, w Europie spadek o 1,7%, na świecie wzrost o 1,5%).
EN
Title data for chem. industry in Poland, Europe and world in 2010–2019 were compared. High stability of the industry was obsd.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.