Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Celem artykułu jest przedstawienie opinii polskich pracowników dotyczących: minimalnego wynagrodzenia w odniesieniu do roli tego wynagrodzenia jako instrumentu polityki społecznej, treści medialnych o relacji pracownika z pracodawcą oraz poczucia sprawiedliwości społecznej. Analiza naświetla minimalne wynagrodzenie pod kątem sytuacji prawnej, aspektów polityki społecznej oraz narracji pojawiających się w mediach. W artykule zostały przedstawione wyniki badania opinii przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie Polaków. Na podstawie ich analizy można wnioskować, że minimalne wynagrodzenie w opinii respondentów powinno być ukształtowane na poziomie pozwalającym przeżyć, co może rodzić pytania o jego indywidualizację i dywersyfikację w zależności od indywidualnych cech pracującego.
2
100%
PL
Celem artykułu jest analiza instytucji kwoty wolnej od podatku, stanowiącej minimum podatkowe, poniżej którego wartość osiągniętego dochodu nie podlega opodatkowaniu, przez pryzmat zasad sprawiedliwości podatkowej oraz sprawiedliwości w ujęciu polityki społecznej. W artykule dokonano zdefiniowania kwoty wolnej od opodatkowania na pod‑ stawie przeglądu literatury oraz ustalenia jej miejsca w katalogu funkcji pełnionych przez prawo podatkowe. Wyniki badania opinii pozwoliły natomiast na dokonanie analizy, w jaki sposób respondenci deklarują ocenę kwoty wolnej od podatku. Wnioski z prze‑ prowadzonych analiz mogą stanowić podstawę dalszych badań nad sprawiedliwością opodatkowania.
PL
Celem artykułu jest analiza progresywnego sposobu opodatkowania wynagrodzeń w odniesieniu do zasad sprawiedliwości podatkowej oraz sprawiedliwości w ujęciu polityki społecznej. W artykule, na podstawie przeglądu literatury, zdefiniowano zasadę progresywności oraz dokonano jej analizy przez pryzmat zasad podatkowych. Wyniki badań opinii pozwoliły natomiast na przeanalizowanie, w jaki sposób respondenci deklarują swoją ocenę ukształtowania systemu opodatkowania według skali progresywnej. Analiza przeprowadzonych badań pozwala na skonstruowanie wniosków w zakresie dalszych rozważań nad sprawiedliwością opodatkowania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.