Ograniczanie wyników
Znaleziono wyników: 2
Liczba wyników na stronie
Wyniki wyszukiwania
1
100%
Tyrała R.
,
Libiszowska-Żółtowska M.
,
Obirek S.
,
Załęcki P.
,
Zielińska K.
,
Radosław Tyrała - Akademia Górniczo-Hutnicza K. S. O. i. A. S.
,
Maria Libiszowska-Żółtkowska - Uniwersytet Warszawski I. P. S. i. R.
,
Stanisław Obirek - Uniwersytet Warszawski O. S. A.
,
Paweł Załęcki - Uniwersytet Mikołaja Kopernika Z. B. K. I. S.
,
Katarzyna Zielińska - Uniwersytet Jagielloński I. S.
,
dr Radosław Tyrała (AGH w Krakowie) – (rocznik ‘79) adiunkt w Katedrze Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Studia magisterskie – z socjolo - gii i z filozofii (w ramach MISH) – ukończył na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracę doktorską obronił w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Poza socjologią religii i socjologią nie-religii jego zainteresowania naukowe koncentrują się na kognitywnych studiach nad religią i na socjologii wiedzy. Prowadził badania na temat polskich niewierzących. Autor artykułów naukowych oraz trzech książek autorskich: O jeden takson za dużo. Rasa jako kategoria społecznie problematyczna (Oficyna Naukowa W.
,
prof. zw. dr hab. Maria Libiszowska-Żółtkowska – socjolog w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego k. Z. S. Z. S. Z. s. s. a. r.
,
prof. zw. dr hab. Stanisław Obirek – wykłada na Uniwersytecie Warszawskim w Ośrodku Studiów Amerykańskich. Interesuje się miejscem religii we współczesnej kulturze d. m.
,
dr Paweł Załęcki – socjolog i antropolog religii związany z Zakładem Badań Kultury Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Sekcją Antropologii Społecznej Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Zajmują go mechanizmy przemian religijnych n. r. r. s. w. P.
,
dr Katarzyna Zielińska – adiunktka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół zagadnień dotyczących religii we współczesnych społeczeństwach k. d. r. i. p.