W 2010 r. spółka Polskie LNG SA zawarła umowę na zaprojektowanie, wykonanie i przekazanie do eksploatacji terminala regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego Polskie LNG w Świnoujściu z konsorcjum, w którego skład weszły następujące firmy: Saipem (Saipem S.p.A., Włochy; Saipem SA, Francja; Snamprogetti Canada Inc., Kanada), Techint (Compagnia Tecnica Internazionale S.p.A., Włochy) oraz PBG SA (Polska). Wykonanie robót żelbetowych na zbiornikach LNG konsorcjum powierzyło spółce Hydrobudowa Polska SA jako głównemu wykonawcy na podstawie umowy zawartej w 2011 r.
Zgodnie z zapisami Art. 16.1 Ustawy z dnia 10 kwietnia 1999 r. Prawo Energetyczne, wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne zajmujące się przesyłaniem i dystrybucją paliw gazowych lub energii elektrycznej zobowiązane są do sporządzenia dla obszaru swojego działania, planów rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na paliwa gazowe lub energię elektryczną z uwzględnieniem gminnych planów zagospodarowania terenu. Prezentowany artykuł jest efektem doświadczeń zebranych przez autorów podczas pracy nad koncepcją rozwoju sieci ŚN jednej ze Spółek Dystrybucyjnych. Pragną oni podzielić się nimi w szerszym gronie zainteresowanym problematyką rozwoju sieci ŚN.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.