Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować gwałtowny wzrost produkcji opakowań oraz ciągłe poszerzanie się gamy produkowanych opakowań. Sposoby pakowania stają się coraz bardziej wyrafinowane. Pociąga to za sobą zwiększenie wymagań w stosunku do maszyn pakujących, które stają się coraz bardziej skomplikowane, a często również muszą być wprzęgnięte w cały proces technologiczny. Wraz z coraz to bardziej wyszukanymi sposobami opakowywania produktów pojawia się zagadnienie jak największego zautomatyzowania całego procesu technologicznego oraz zagadnienie zwiększania wydajności zarówno w odniesieniu do samej technologii produkcji opakowań, jak i w technologii pakowania produktu.
2
Content available remote Mały, mniejszy, najmniejszy... – „serwo” XXI wieku
100%
PL
Ciągle postępujący rozwój społeczny i gospodarczy pociąga za sobą zwiększanie zasobności portfela przeciętnego obywatela. W dalszej kolejności generuje to zwiększone zapotrzebowanie na dobra ogólne, zarówno pochodzące z branży spożywczej, jak również z branży technicznej. Wraz z rosnącą konsumpcją dóbr zwiększeniu uległo również zapotrzebowanie na opakowania. Zdecydowaną większość z nich stanowią opakowania jednorazowe, takie jak torby, torebki papierowe i foliowe, kartoniki do soków, butelki do napojów itp. Przez ostanie kilkanaście lat z półek rodzimych sklepów zniknęły szklane butelki do mleka czy śmietany, które zostały wyparte przez kartoniki czy woreczki foliowe.
PL
W artykule przedstawiono układ napędowy z silnikiem SSMT z różnymi obserwatorami prędkości i położenia. Zostały zaprezentowane trzy metody odtwarzania prędkości i położenia. Pierwsza z nich bazuje bezpośrednio na równaniach silnika, druga wykorzystuje obserwator stanu zredukowanego rzędu typu Luenbergera, natomiast trzecia opiera się na rozszerzonym obserwatorze pełnego rzędu. Układ napędowy z tymi estymatorami został zamodelowany w środowisku Matlab-Simulink. Wszystkie metody były oceniane z punktu widzenia wrażliwości na zmiany parametrów uzwojenia stojana. Metody o najmniejszej wrażliwości zostały przetestowane na obiekcie rzeczywistym w wektorowym układzie sterowania. Wyznaczono średnie błędy odtwarzania prędkości i położenia w układzie symulacyjnym i rzeczywistym, w przypadku błędnych parametrów zastosowanych w modelach matematycznych obserwatorów.
EN
The paper deals with the analysis of PMSM drive system with different speed and position observers. Three methods of speed and position estimation were described and compared. The first method is based on voltage differential equations of PMSM and the second one uses the reduced-order observer of Luenberger type. The third method uses the full-order extended observer The mathematical model of the vector-controlled drive system in Matlab-Simulink was used for simulation. All estimation methods were compared and evaluated from the point of view of model sensitivity to the stator parameter changes and the less sensitive methods were tested in the experimental vector-controlled PMSM drive system. Average speed and position estimation errors of the simulated and real drive system were tested and evaluated in the presence of parameter errors used in the mathematical models of observers.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.