Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Enkodery Lika dla przemysłu spożywczego
100%
|
|
tom R. 19, nr 9
47--48
PL
Lika to jeden ze światowych liderów w produkcji enkoderów. Ponad 35-letnie doświadczenie zaowocowało szeroką paletą dostępnych rozwiązań, wśród których dostępne są również rozwiązania dedykowane do przemysłu spożywczego.
2
100%
|
2009
|
tom R. 11, nr 1
26-27
PL
Zasilany bateryjnie system pomiaru przemieszczeń liniowych (oznaczenie katalogowe LD112-M7-R-2), dostępny w ofercie firmy Lika, zbudowany został w oparciu o panel odczytowy z ekranem ciekłokrystalicznym (LCD) oraz magnetyczny czujnik przesunięć liniowych serii SM25. Wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma ELDAR.
3
Content available remote Napęd serwokrokowy Ezi-SERVO-II-Plus-E z pozycjonerem sterowany przez EtherNET
100%
|
2018
|
tom R. 20, nr 9
83--84
PL
Ezi-SERVO-II-Plus-E to napędy serwokrokowe (zwane również hybrydowymi) pracujące w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego, która zapewnia doskonałą powtarzalność pozycjonowania. Daje ona jednocześnie gwarancję niezgubienia kroku przez silnik nawet przy nagłych zmianach obciążenia. Algorytm programowego tłumienia wibracji gwarantuje natomiast bardzo wysoką kulturę pracy silnika. Producentem opisywanych napędów jest koreańska firma Fastech.
4
Content available remote Lite-on – od napędu CD/DVD do sterownika PLC
100%
|
|
tom R. 19, nr 3
18--21
PL
LITE-ON – firma znana przez większość osób, choć kojarzona do tej pory raczej z elektroniką użytkową – postanowiła poszerzyć swoje pole działania. Powiew świeżości w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem powoduje, że trudno przejść obojętnie obok nowych produktów proponowanych przez LITE-ON.
5
Content available remote Serwosterowniki CDHD
100%
|
|
tom R. 16, nr 12
51--52
PL
Serwosterowniki CDHD to obecnie sztandarowy produkt izraelskiej firmy Servotronix. Wyróżniają się dużą wydajnością i gęstością mocy. Uproszczona procedura rozruchu, duża wszechstronność i 30-miesięczna gwarancja dodatkowo zwiększają atrakcyjność tych urządzeń.
6
Content available remote Automatyczny system zmiany nastaw Lika
100%
|
|
tom R. 17, nr 9
119--120
PL
Firma Lika jest wiodącym producentem systemów pomiaru przesunięć liniowych i kątowych. Produkowane od ponad 30 lat układy pomiarowe nie wyczerpują jednak bogatego portfolio firmy. Na uwagę zasługują m.in. pozycjonery nastawcze CANopen, Profibus lub Modbus.
7
Content available remote Serwonapędy SERVOTRONIX już w Polsce!
100%
|
|
tom R. 16, nr 3
109--110
PL
Z początkiem roku Eldar podpisał umowę dystrybucyjną z izraelskim Servotronix Motion Control Ltd., firmą, która posiada ponad 25-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji układów automatyki ze szczególnym naciskiem na systemy sterowane ruchem (z j. ang. motion control). Do dnia dzisiejszego powstało kilka generacji bardzo wydajnych serwonapędów. Obok rozwiązań standardowych firma angażuje się również w projekty indywidualne. Jeszcze do niedawna współpraca z klientami OEM stanowiła podstawę działalności Servotronixa. Firma jest obecna m.in. w przemyśle medycznym, zbrojeniowym, maszynowym (maszyny obróbcze, drukarskie, włókiennicze). Najważniejszymi kontrahentami są wiodący w świecie producenci maszyn i dostawcy systemów automatyki: Kollmorgen, Baldor, Horner, GE (General Electric), Stäubli, Samsung, Kodak, HP, Moons’, Portescap i inni. Fundamentalną zasadą, którą kieruje się Servotronix, jest dostarczenie produktu najwyższej klasy, zachowaniu korzystnego stosunku do jego ceny.
8
63%
PL
Firma Fastech jest producentem napędów z wbudowanym pozycjonerem, pracujących w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego (Ezi-SERVO Plus-R; Ezi-SERVO-ALL). Dzięki zabudowanemu enkoderowi mamy gwarancję, że silnik nie zgubi kroku, a co za tym idzie, osiągamy doskonałą powtarzalność. W mniej wymagających aplikacjach dobrze sprawdzają się napędy bez enkodera (Ezi-STEP Plus-R; Ezi-STEP-ALL). Warto jednak podkreślić, że pomimo braku sprzężenia zwrotnego potrafią one wykryć utratę synchronizacji.
9
Content available remote Napęd Ezi-SERVO Plus-R z programowalnym pozycjonerem - cz. III. Tabela pozycji
63%
PL
W poprzednich dwóch częściach cyklu opisano parametryzację oraz konfigurację wejść/wyjść napędu Ezi-SERVO Plus-R. Obecnie zajmiemy się tabelą pozycji i sposobem jej tworzenia. W zależności od rodzaju zastosowanego napędu może ona zawierać 256 (Ezi-SERVO Plus-R oraz Ezi-STEP Plus-R) lub 64 (Ezi-SERVO-All oraz Ezi-STEP-All) wiersze rozkazów. Edycja tabeli pozycji odbywa się za pomocą bezpłatnego oprogramowania EziMotion, dostarczanego wraz z napędem.
10
63%
PL
W pierwszej części cyklu opisana została parametryzacja napędu Ezi-SERVO Plus-R. Obecnie skupimy się na konfiguracji wejść/wyjść sterownika i funkcjach, jakie możemy im przypisać.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.