Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
tom nr 10
62--64
PL
W pierwszej części opracowania opublikowanej w „Promotorze BHP” nr 7-8/2015 zostały omówione przesłanki uzasadniające konieczność doskonalenia umiejętności w zakresie wysłuchiwania poszkodowanego i świadków przez członków zespołów powypadkowych. Zarówno regulacje prawne, jak i zwyczajowa praktyka nakładają potrzebę profesjonalnej oceny osobowych źródeł informacji, które mają niepodważalny wpływ na ustalenie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy. Nie mniej istotne są: opanowanie technik i metod wysłuchiwania, oceny wiarygodności rozmówców, a przede wszystkim językowych (werbalnych i niewerbalnych) wykładników wypowiedzi. Te aspekty zostaną omówione w bieżącym artykule.
|
|
tom nr 4
70--74
PL
Opis stanowiska pracy jest podstawowym elementem sprawnej polityki personalnej. Z kolei wartościowanie pracy powinno wspierać transparentność systemu wynagradzania pracowników i realizować m.in. zasadę równego traktowania w zatrudnieniu, o którym mowa w Kodeksie Pracy.
|
2015
|
tom nr 7-8
28--31
PL
Praktycznym problemem, którego doświadczają i który coraz częściej sygnalizują przedstawiciele służby BHP oraz społeczni inspektorzy pracy, uczestniczący w pracach zespołów powypadkowych, jest wysłuchiwanie poszkodowanego/poszkodowanych i świadka/świadków wypadku przy pracy. Problem ten dotyczy przede wszystkim skuteczności zebrania materiału dowodowego w postaci wyjaśnień w aspekcie stosowanych metod wysłuchiwania i ustalenia na podstawie pozyskanych informacji okoliczności, jak i przyczyn wypadków.
|
|
tom nr 10
42--44
PL
Problematyka zachowań anomijnych, zwanych inaczej kontrproduktywnymi, nadal stanowi mało rozpoznany obszar. Zapewne jest to skutkiem trudności związanych ze zdefiniowaniem, które ze szkodliwych zachowań pracowników mają charakter przypadkowy, a które intencjonalny. Celem opracowania jest przybliżenie tej tematyki w kontekście nieostrożnych i nieprzewidywalnych zachowań w miejscu pracy, mogących przyczyniać się do szkód odczuwanych przez pracodawców i pracowników, w tym nawet utraty zdrowia lub życia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.