Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 320

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
PL
Decydując o formie wsparcia wielkich projektów na rzecz ochrony środowiska, o kosztach idących w miliony złotych, trzeba indywidualnie podchodzić do każdego z nich, analizując równocześnie trzy aspekty: ekologiczny, technologiczny oraz ekonomiczny.
PL
Wyzwania, przed którymi stoi cywilizacja ludzka, nie mają precedensu w całej jej dotychczasowej historii. W dziedzinie ochrony środowiska są nimi: wprowadzenie do środowiska organizmów genetycznie modyfikowanych, strategia dotycząca systemu energetycznego i adaptacja do skutków ocieplania się klimatu Ziemi. Wypowiedź prof. Nowickiego pochodzi z opracowania 25 lat ochrony środowiska w demokratycznej Polsce.
EN
Human civilization faces unprecedented challenges in the whole history. Environmental hazards include introducing genetically modified organisms, strategy related to the energy system and the adaptation to global warming. Statement of Professor Nowicki from the study 25 years of environmental protection in democratic Poland.
10
Content available remote Energia odnawialna a rozwój zrównoważony
100%
PL
Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego w starym Krakowie rzeźby gotyckie i barokowe, które przetrwały kilka stuleci, tak gwałtownie, na naszych oczach, zaczęły się rozsypywać. Gdy głębiej zacząłem studiować przyczyny tych zniszczeń okazało się, że dopiero od kilkudziesięciu lat zmienione zostało paliwo w tysiącach pieców i kotłów na Starówce krakowskiej - drewno zostało zastąpione tam węglem na pełną skalę dopiero po II wojnie światowej. A więc agresywne związki siarki, uwalniane do atmosfery przy spalaniu tego paliwa kopalnego, atakowały słynne rzeźby dopiero od kilkudziesięciu lat. Przedtem, przez wieki, paliwem używanym do opalania mieszkań było drewno, a ono zawiera jedynie śladowe ilości związków siarki. Warto uświadomić sobie, że aż do XIX wieku ludzkość czerpała energię niemal wyłącznie z odnawialnych źródeł energii - z drewna, z wiatru, z wody. Dla przykładu, na Górnym Śląsku wydobycie węgla w roku 1800 wynosiło zaledwie 40 tys. ton i dopiero w 1850 r. przekroczyło poziom 1 mln t/rocznie, a w roku 1880 poziom 10 mln t/rocznie. Niemal cała produkcja tego wysokokalorycznego, cennego paliwa, wykorzystywana była w miejscowym przemyśle hutniczym i metalurgicznym. Dopiero w roku 1900 kopalnie Górnego Śląska dostarczyły 30 mln ton węgla. Era drewna i wody jako źródeł energii dla przemysłu dobiegała końca. Natomiast w wielu gospodarstwach domowych nie tylko na wsiach, ale i w miastach drewno na opał używane było powszechnie aż do II wojny światowej.
EN
Mobile, personal devices are getting more capable every year. Equipped with advanced sensors, mobile devices can use them as a viable platform to implement and test more complex algorithms. This paper presents an energy-efficient person localization system allowing to detect already visited places. The presented approach combines two independent information sources: wireless WiFi adapter and camera. The resulting system achieves higher recognition rates than either of the separate approaches used alone. The evaluation of presented system is performed on three datasets recorded in buildings of different structure using a modern Android device.
16
Content available remote Warsztaty Fizyki Powierzchni IWSP 2007 [Ze zjazdów i konferencji]
100%
19
Content available remote Renowacja kanałów starego miasta w Gliwicach
100%
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.