Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
tom nr 1
55
PL
Strona internetowa Drezdeńskich Zakładów Komunikacyjnych (Dresdner Verkehrsbetriebe AG – DVB) jest niezwykle efektowna (adres: dvb.de). Pierwsze wrażenie to ogromne zdjęcie przedstawiające Carola-Platz (plac Karoli – królowej Saksonii) z trzema nowoczesnymi tramwajami. Drugie zaskoczenie to fakt, że cała treść jest przedstawiona w języku polskim.
PL
System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) to nowa era prezentacji rozkładów jazdy, którego najbardziej widocznym elementem stały się 72 elektroniczne tablice. Są na nich wyświetlane rzeczywiste czasy odjazdów dla trzydziestu trzech linii autobusowych Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP.
PL
W hali będzińskiej zajezdni autobusowej jest bardzo cicho. Pojazdy lśnią świeżą farbą i sprawiają wrażenie, jakby zjechały z taśmy produkcyjnej. Wszędzie jest bardzo czysto i nie ma tu krzątających się mechaników. Bo nie jest to zwykła zajezdnia, ale otwarta właśnie Izba Tradycji Komunikacji Miejskiej Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu.
PL
Wprowadzanie biletów elektronicznych jest powszechnym trendem w komunikacji miejskiej. Taki bilet jest wygodniejszy w użyciu, ponieważ na jednym nośniku można zapisywać kolejne bilety, gdy dotychczas każdy bilet był osobnym kawałkiem papieru. W celu zachęcania mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej organizatorzy transportu mogą wprowadzać elastyczne rozwiązania taryfowe, a pasażer nie dość, że oszczędza pieniądze, to nie musi sam obliczać należnych kwot, tylko robi to za niego system. Ponieważ historia użycia danej karty jest zapisywana w systemie, organizator może ją wykorzystywać do celów statystycznych i dzięki temu usprawniać transport.
PL
Na przełomie maja i czerwca KZK GOP przywitał pasażerów nową stroną internetową. Strona zmieniła kolorystykę. Jest teraz jaśniejsza i bardziej przejrzysta, co powinno korzystnie wpłynąć na łatwość znalezienia potrzebnych informacji.
|
|
tom nr 4
62
PL
W Bielsku-Białej stroną dedykowaną miejskiemu transportowi publicznemu jest witryna Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej (mzk.bielsko.pl). Pierwsze wrażenie po wejściu na stronę jest bardzo dobre. Przyjemne tło, ładne kolory i elegancki autobus z dodatkowym efektem świetlnym.
PL
Choć komunikacja miejska w Krakowie narodziła się już 140 lat temu, strona internetowa jej poświęcona jest jedną z nowszych w kraju. Została założona przez organizatora transportu miejskiego w Krakowie – Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.
PL
MyBus online jest jedną z najnowszych aplikacji z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej na smartfony. Użytkownikom została udostępniona w styczniu 2013 roku. Jej twórcą jest Przedsiębiorstwo Zastosowań Informatyki „Taran” z Mielca.
PL
Czas na omówienie strony przewoźnika o znacznie szerszym zasięgu niż to miało miejsce dotychczas w tej rubryce, bo o zasięgu co najmniej ogólnopolskim. PKP Intercity to w praktyce jedyny dalekobieżny przewoźnik kolejowy w Polsce.
|
|
tom nr 4
38--44
PL
Komunikacja miejska w Bułgarii to przede wszystkim Sofia. Stolica jest jedynym miastem w kraju, gdzie funkcjonują przynajmniej trzy środki transportu miejskiego. Wśród nich jest oczywiście metro, którego rozwojem żyje teraz cała Sofia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.