Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
|
|
tom nr 6
30-31
PL
Właściwa, zintegrowana gospodarka odpadami komunalnymi powinna stać się priorytetem gmin wiejskich. I choć na drodze do celu samorządy natrafiają na wiele przeszkód (uwarunkowania społeczne, ekonomiczne, organizacyjne i prawe), doświadczenie pokazuje, że na końcu każdego ciemnego tunelu znajduje się światełko. Z problemami w zakresie zagospodarowania odpadów poradziło sobie wiele gmin. Niech przykład Komornik i Mieleszyna będzie wzorem dla tych miejscowości, których władze nadal mają „odpadowe” dylematy.
|
|
tom nr 5
26-27
PL
W gminach wiejskich gospodarka odpadami ciągle stanowi bardzo poważny problem. Obowiązki samorządów, w szczególności dotyczące budowy składowisk czy sortowni odpadów, przekraczają możliwości przeciętnej gminy. Z jednej strony brakuje ekonomicznego uzasadnienia dla działań na tak niewielką skalę, z drugiej – brak funduszy powoduje coraz większe zaśmiecenie terenów gmin.
|
|
tom nr 10
24-25
PL
Rzecz dotyczy datowanego na 15 września 2006 r. nowego (?) projektu ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wzmocnił on odpowiedzialność gminy za realizację jej obligatoryjnego zadania własnego, polegającego na utrzymaniu czystości i porządku, a jednocześnie uniemożliwił jej wykonywanie tego obowiązku przez dziesięć lat i odebrał możliwość przeprowadzenia w tej sprawie referendum.
|
|
tom nr 9
86-87
PL
Omówiony dotychczas wpływ autostrady na podstawowe komponenty środowiska obejmował klimat akustyczny oraz poziom zanieczyszczeń powietrza, wód i gleby. Zakres prowadzonych prac analitycznych dotyczył także zagadnień przyrodniczych, wpływu przedsięwzięcia na dobra kultury, problematyki bezpieczeństwa użytkowników autostrady i najbliższego otoczenia, roli autostrady jako stymulatora rozwoju gospodarczego gmin, a także jej wpływu na okoliczną sieć drogową.
|
|
tom nr 7
58-59
PL
Autorzy analizy porealizacyjnej, opracowanej dla autostradowej obwodnicy miasta Poznania od węzła Komorniki do węzła Krzesiny, zobowiązani byli m.in. do rozważenia problemu ewentualnego zanieczyszczenia gleb spowodowanego ruchem pojazdów oraz zanieczyszczenia powierzchni ziemi odpadami powstającymi w wyniku eksploatacji i zabiegów związanych z utrzymaniem tej drogi.
|
|
tom nr 10
40-41
PL
Nowe obowiązki w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi nałożone na gminy znowelizowanymi przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, to dla wielu samorządów nie lada wyzwanie. Aby wesprzeć działania JST w tym zakresie, niezbędny może okazać się odpowiedni system informatyczny. Ponieważ ustawodawca dopuścił stosowanie różnych rozwiązań w obszarze zarządzania odpadami komunalnymi, również narzędzia informatyczne winny być uniwersalne i posiadać możliwości obsługi szerokiej palety zagadnień.
|
|
tom nr 6
22-23
PL
Przedstawione niżej uwagi i spostrzeżenia zebrane zostały podczas opracowywania powiatowych programów ochrony środowiska i planów gospodarki odpadami. Mogą one być przydatne przy opracowywaniu stosownych dokumentów w tych jednostkach samorządu, które jeszcze nie wywiązały się z ustawowego obowiązku wykonywania tej dokumentacji, lub w przyszłości, gdy przyjdzie czas weryfikacji i aktualizacji planów i programów obowiązujących.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.