Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Komunitarianizm: obietnice, nadzieje, ograniczenia
100%
|
|
nr 8
108-119
PL
Głos w dyskusji: Komunitarianizm: obietnice, nadzieje, ograniczenia
EN
Contribution to the discussion: Communitarianism: promises, hopes, boundaries
2
Content available SOCJOLOGIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH - RAZ JESZCZE
100%
|
|
nr 4
EN
Dlaczego „raz jeszcze"? Z dwóch splecionych z sobą, choć pozornie sprzecznych powo­dów. Po pierwsze podążamy śladami nadzwyczaj bogatej tradycji i współczesności badań oraz analiz socjologicznych. Tematyka ta, w złożonym wachlarzu ujęć konceptualnych, orientacji teoretycznych, uwarunkowań aksjologicznych, wreszcie tego, co zapewne najoczywistsze, składników empirycznych i aplikacyjnych, należy do kluczowych problemów socjologii. Jednocześnie kierujemy się prostym przekonaniem, że o socjologii problemów społecznych jest wciąż jeszcze bardzo wiele do powiedzenia, przede wszystkim ze względu na dynamikę zmieniających się i różnorodnych zjawisk społecznych, ale również w świetle tego, co so­cjologia problemów społecznych komunikuje w najnowszych ujęciach do czego nas niejako „zmusza". Charakterystyczny dla socjologii problemów społecznych jest obszar badawczy i praktyczny, w którym skupiają się zarówno specyficznie interpretowane ludzkie sprawy, jak i możliwe w związku z nimi działania.
|
|
tom 37(2)
13-22
EN
The appearance and development of scientific schools is one of the important characteristics of the development of science in general. To certain degree it also applies to social work so we are introducing the “semi-schools” category. In this short paper few American as well Polish examples are being used. During analysis of history of social work it is worthy to take this direction into consideration.
PL
Pojawianie się i rozwój szkół naukowych to jedna z istotnych cech charakterystycznych rozwoju nauki w ogóle. Do pewnego stopnia dotyczy to również pracy socjalnej, stąd też kategoria „semi-szkoły”. W tym krótkim artykule skorzystano z kilku przykładów amerykańskich oraz polskich. Analizując historię pracy socjalnej, warto uwzględniać ten kierunek.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.