Obok standardowych zaciskarek oraz narzędzi do zaciskania tulejek zasilanych z sieci Phoenix Contact oferuje nowy mobilny automat do odizolowywania i zaciskania końcówek rurkowych, który zapewnia szybsze i efektywniejsze okablowanie. Crimphandy to pierwsze mobilne urządzenie do przygotowywania przewodów z końcówkami rurkowymi bezpośrednio w szafie sterowniczej.
2
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Na całym świecie sieci elektroenergetyczne podlegają wymianie, modernizacji oraz coraz ściślejszej kontroli. Aby obsługa, konserwacja i modernizacja sieci były prostsze i bezpieczniejsze, Phoenix Contact wprowadził na rynek swój system kontrolno-pomiarowy FAME. Zakład energetyczny w Monachium, jedno z największych przedsiębiorstw gospodarki komunalnej w Niemczech, korzysta z tego systemu przy aktualnych modernizacjach oraz w celu zwiększenia dyspozycyjności swojej sieci.
3
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W grudniu 2008 r. sensacją było otwarcie kolejki linowej "Peak2Peak" w zachodniej Kanadzie. Dotychczas niemożliwe połączenie naprzeciw siebie leżących terenów narciarskich w górach Whistler i Blackcomb zrealizowano za pośrednictwem trzylinowej kolejki grupy Doppelmayr/Garaventa, lidera technologii budowy kolejek linowych. Znany producent kolejek stawiający na jakość m.in. instalacji elektrycznej wybrał modułowe złącza rzędowe CLIPLINE z dopasowanym systemem oznakowań firmy Phoenix Contact.
Stale wzrasta zainteresowanie stosowaniem przewodów aluminiowych - zwłaszcza w zakresie przekrojów od 16 mm2 wzwyż.. Za aluminium przemawia niższa cena materiału, w porównaniu z kablami miedzianymi, które kosztują niemal cztery razy więcej. Oprócz tego aluminium jest niemal 70% lżejsze od miedzi, a mniejszy ciężar ułatwia układanie kabli. Ale aby zagwarantować pewny styk przewodów aluminiowych, spełnione muszą być podstawowe zalecenia producenta złączek.
5
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Oszczędność miejsca z jednej strony, przejrzystość i funkcjonalność z drugiej – takie są dziś wymagania w celu zapewnienia efektywnej produkcji szaf sterowniczych. Mając to na uwadze, coraz więcej złączek opracowuje się dla coraz bardziej wyspecjalizowanych zastosowań. Weźmy na przykład dwa nowe złącza silnikowe firmy Phoenix Contact, oferujące użytkownikom liczne korzyści.
6
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Rosnąca optymalizacja procesów pracy stawia technologii automatyzacji coraz wyższe wymagania. Wiąże się z tym, między innymi, coraz większa liczba czujników i napędów integrowanych i podłączanych do systemów. Dla uniknięcia dodatkowych kosztów systemy łączeniowe muszą charakteryzować się zwartą budową i łatwością instalacji w szafach sterowniczych. Dwa nowe systemy łączeniowe wyprodukowane przez Phoenix Contact z połączeniami push-in zostały zaprojektowane z myślą o sprostaniu tym wymaganiom.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.