W Chrzanowie kursują pojazdy wielu przewoźników. Eksploatowany przez nich tabor jest bardzo różnorodny i w ostatnich latach zdominowany przez używane autobusy sprowadzone z Europy Zachodniej. Firma Duhabex jest obecnie jedną z największych film zajmującą się transportem publicznym na tym terenie.
2
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Marka autobusowa SCANIA jest jedną z pierwszych marek wprowadzonych do regularnej komunikacji, po ustrojowej przemianie na początku lat dziewięćdziesiątych. Artykuł poświęcony jest pierwszym przedstawicielom tej marki kursującym po Krakowie, czyli autobusom serii CR111 i CR112.
3
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Artykuł przedstawia powstanie i rozwój Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej oraz wykorzystanie autobusów klasy mega, w 30-tysięcznej miejscowości Pszczyna w województwie śląskim.
4
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Przegubowe autobusy Jelcz AP02 i AP021 obsługiwały krakowską komunikacje miejska w latach 1964-1979. Na kolejne krajowe autobusy największej pojemności stolica Małopolski musiała czekać do 1996 roku. Wówczas na stan krakowskiego MPK wpisano pierwsze Jelcze M181MB. Przewoźnik stopniowo nabywał kolejne pojazdy tego typu. W 2002 roku posiadał już 54 takie autobusy. W 2004 roku MPK S.A. w Krakowie ogłosiło przetarg na dostawę dziesięciu pojazdów klasy mega. Wygrały Polskie Autobusy, oferując najnowszą wersję popularnego "Tantusa", oznaczonego jako M181MB/3. To właśnie tym autobusom poświęcony jest artykuł.
5
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W artykule opisano historię wprowadzenia do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie autobusów najmniejszej pojemności. Po dziesięciu latach eksploatacji, autobusy klasy mini stały się nieodzowną częścią struktury taboru MPK w Krakowie.
6
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W artykule omówiono dwóch przewoźników eksploatujących autobusy przegubowe na terenie Oświęcimia. Pierwszym z nich jest Miejski Zakład Komunikacji, a drugim Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej i Spedycji.
7
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Kędzierzyn Koźle, to miasto liczące ponad 70 tysięcy mieszkańców. Znajduje się ono w województwie opolskim, w bezpośrednim sąsiedztwie GOP-u. Jego historia nie jest zbyt długa, bo powstało dopiero w roku 1975 z połączenia kilku miejscowości-miast (np. Kędzierzyn, Koźle i Sławęcice) i wsi (np. Miejsce Kłodnickie, Cisowa). Wchodząca obecnie w skład Kędzierzyna-Koźle miejscowość Kędzierzyn zyskała prawa miejskie w roku 1951. Miasto dynamicznie rozwijało się. Przybywało ludności, która przemieszczała się w różne miejsca. Prowadzone były więc prace związane z organizacją komunikacji miejskiej. Efektem tego jest powstanie 1 maja 1969 roku Zakładu przy Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.