Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
nr 4
123-139
PL
Rozważania zawarte w artykule mają trzy cele. Pierwszym z nich jest uzyskanie informacji na temat praktycznych doświadczeń młodych mieszkańców miast w zakresie użytkowania produktów miejskiego ogrodnictwa i rolnictwa. Drugim jest określenie gotowości do samodzielnego zajmowania się taką produkcją w przyszłości. Trzecim jest określenie, na jakie korzyści środowiskowe (usługi ekosystemowe) związane z miejskim ogrodnictwem i rolnictwem wskażą respondenci. W tym przypadku chodziło o zbadanie „intuicji środowiskowej” osób niezwiązanych zawodowo z naukami przyrodniczymi i rolniczymi. Badanie porównawcze dotyczyło studentów z Brazylii, Chin, Indii, Meksyku, Polski oraz grupy 7 krajów Unii Europejskiej. Ogółem respondenci pochodzili z 29 krajów. Zebrane dane posłużyły do porównania podejścia reprezentowanego przez respondentów z różnych krajów i kręgów kulturowych do miejskiego ogrodnictwa i rolnictwa oraz ich produktów, a także do sformułowania wniosków na temat wykorzystania związanego z nimi potencjału do wspierania zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.
EN
The considerations in this article have three goals. The first is to obtain information on the practical experience of young urban residents who use urban horticulture and agriculture products. The second is to determine the readiness to practice such production independently in the future. The third is to identify the environmental benefits (ecosystem services) related to urban horticulture and agriculture indicated by the respondents. In this case, it was about examining the “environmental intuition” of people who are not professionally related to natural and agricultural sciences. The comparative study concerned students from Brazil, China, India, Mexico, Poland, and a group of seven countries from the European Union. In total, respondents came from 29 countries. The collected data were used to compare the approach to urban horticulture and agriculture and their produce represented by respondents from different countries and cultural circles and to formulate conclusions on how to use the related potential to support sustainable urban development.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.