Dwustopniowy proces projektowania przestrzeni publicznych zapewnia wiele korzyści. Już pierwszy jego etap - opracowanie koncepcji krajobrazu - wpływa na jakość przestrzeni publicznej, która w dużym stopniu decyduje o wizerunku miasta. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w przypadku projektowania terenu takiego jak skwer Wodiczki w Warszawie.
Nowa dzielnica powstająca na terenie dawnego portu w Hamburgu to największe przedsięwzięcie rewitalizacyjne w Europie. Ideą przyświecającą projektantom była integracja z rzeką i pogodzenie tego, co buduje człowiek, z kaprysami przyrody. HafenCity leży poza wałem chroniącym Hamburg przed powodzią. Zamiast odgradzać nim ludzi od rzeki, pozostawiając im możliwość spoglądania na wodę jedynie z wysokich mostów i murów, tereny zalewowe zmieniono w promenady i publiczne place.
Prezentowany projekt pracowni RS Architektura Krajobrazu stanowi rozwinięcie zwycięskiej pracy w "Konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie projektu lewobrzeżnego bulwaru Wisły na odcinku od Powiśla do Podzamcza w Warszawie ". Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Mienia m.st. Warszawy, we współpracy z Towarzystwem Urbanistów Polskich i obecnie jest na etapie opracowywania projektu wykonawczego.