Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
tom Nr 5 (86)
34-36
PL
W przypadku oczyszczania wysokostężonych ścieków organicznych, zarówno z punktu widzenia technologicznego jak i ekonomicznego, uzasadnione jest prowadzenie rozkładu zanieczyszczeń w procesie beztlenowym. Na rynku występuje cały szereg rozwiązań technologicznych reaktorów beztlenowych. W artykule opisano podstawowe typy tych reaktorów oraz ich zastosowanie w zależności od stężenia i rodzaju zanieczyszczeń w oczyszczanych ściekach.
|
|
tom Nr 4 (61)
66-68
PL
W "Forum Eksploatatora" dotychczas ukazywały się artykuły omawiające podstawy teoretyczne procesu damonifikacji[1] oraz możliwe zastosowania rozwiązania technologiczne [2]. Obecnie proces ten doczekał się już pierwszych wdrożeń krajowych. W artykule omówiono modernizację oczyszczalni ścieków odprowadzanych z drożdżowni. Jednym z elementów tej inwestycji była deamonifikacja prowadzona w reaktorze cyklicznym. Prowadzenie usuwania azotu bez konieczności wykorzystania w procesie węgla organicznego jest intersujące również dla technologów pracujących w oczyszczalniach komunalnych. Coraz częściej muszą oni sięgać po zewnętrzne źródło węgla organicznego.
|
2007
|
tom Nr 6 (33)
87-90
PL
Trudności w rozwiązywaniu gospodarki osadowej są udziałem chyba każdego eksploatatora oczyszczalni ścieków. Jednym ze sposobów utylizacji osadów ściekowych jest suszenie. Autor artykułu omawia aspekty energetyczne i ekonomiczne tego procesu.
|
|
tom Nr 6 (93)
38-45
PL
Podstawowy cel działania oczyszczalni ścieków jest taki, jak sama nazwa wskazuje - doprowadzenie ścieków na nią kierowanych stanu i składu umożliwiającego wprowadzenie ich do środowiska w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Technologie to umożliwiające generalnie rzecz biorąc są opracowane i wdrożone. Zachodzi pytanie, co dalej z naszymi oczyszczalniami. Czy pozostanie nam je już tylko eksploatować i konserwować czy też będą się one dalej rozwijać, a jeżeli tak to w jakim kierunku. Dywagacje temat tego w jakim kierunku iść dalej z inwestycjami na oczyszczalniach ścieków proponuję zacząć od nietypowego jak na nas branżę przykładu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.