Zanim zabierzemy się do projektowania placu zabaw, warto pomyśleć, jak taki proces tworzenia powinien wyglądać. Ponieważ chodzi nam o budowanie dobrych placów zabaw, to w odróżnieniu od obecnych wersji możemy je nazwać placami zabaw 2.0.
Wkrótce może się okazać, że 2008 r. był przełomowy dla poprawy bezpieczeństwa na polskich placach zabaw. Zmiany przyszły z kilku kierunków, co może skutkować kolejnymi, już fundamentalnymi modyfikacjami prawa na poziomie ustawowym.
Dwa grzechy główne projektantów placów zabaw wynikają z dobrych chęci. Pierwszym jest planowanie niezabezpieczonych huśtawek dla osób na wózkach inwalidzkich na ogólnodostępnych placach zabaw. Drugim – planowanie siłowni plenerowych na placach zabaw.
W pierwszej części cyklu artykułów pisałem o wartości zabawy, w drugiej – o procesie tworzenia placu zabaw 2.0, ze szczególnym naciskiem na rolę designera. Tym razem spróbuję w prosty sposób przybliżyć to, na czym znam się najlepiej, czyli normy.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.