Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2012
|
tom Nr 4
36--40
PL
W przeszłości dzieci poniżej 16. roku życia zniechęcano do noszenia soczewek kontaktowych. Jednak obecnie, dzięki lepszej konstrukcji soczewek, dogodniejszym materiałom i dostępności soczewek jednodniowych, młode osoby z wadami wzroku mogą spodziewać się większej zachęty do spróbowania tej metody korekcji – ale czy rzeczywiście będzie im ona proponowana? W artykule tym, poza przeglądem dowodów z badań naukowych wskazujących na to, że noszenie soczewek kontaktowych może mieć zasadniczy wpływ na życie młodszych pacjentów, przeprowadzono analizę możliwości, jakimi dysponują zarówno specjaliści, jak i młodzi pacjenci.
2
100%
Optyka
|
2011
|
tom Nr 5
36--38
PL
W ostatnio przeprowadzonych badaniach ankietowych w Wielkiej Brytanii na temat trendów w przepisywaniu soczewek kontaktowych, soczewki toryczne stanowią 30% dopasowań [1]. Ta statystyka nie tylko pokauje częstość występowania astygmatyzmu u użytkowników soczewek kontaktowych, ale także ujawnia, że przynajmniej jeden na trzech pacjentów, którzy zgłaszają się po dopasowanie soczewek kontaktowych, potrzebuje soczewek torycznych – odpowiada to „prawdziwej” częstości występowania astygmatyzmu z cylindrem -1,00 dioptrii lub powyżej w populacji [2]. Wzrost dopasowań torycznych soczewek kontaktowych w ciągu ostatnich kilku lat (średnio podwojony w ciągu dekady) jest wskaźnikiem postępu w czasie wymaganym dla stabilnego i prawidłowego dopasowania soczewek, powtarzalności ich produkcji oraz jakości widzenia. Ten artykuł stanowi przegląd współczesnego podejścia do aplikacji torycznych soczewek kontaktowych oraz zawiera wskazówki na temat tego, jak komunikować pacjentom konieczność korekcji astygmatyzmu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.