Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Projektowanie sieci CTNet pod nadzorem SyPT Pro firmy Control Techniques
100%
PL
Prezentowane powszechnie przemysłowe rozwiązania sieciowe to najczęściej fieldbusy, rozpoznawane poprzez nazwy znanych standardów, jak Profibus, Interbus, DeviceNet, CAN czy CANopen. Niniejszym przedstawiamy równorzędnego reprezentanta sieciowego o nazwie CTNet, czyli Control Techniques Network. Dla odmiany, aby nieco rozwiać atmosferę tajemniczości, ciągle jeszcze panującą wokół przemysłowych aplikacji natury informatycznej, pokażemy od podstaw zarys procesu projektowania, bowiem prostota kreowania sieci CTNet, funkcjonującej bez autonomicznego PLC, stać się może zachętą zarówno do głębszej analizy zagadnienia, jak i decyzji o stworzeniu aplikacji własnej.
2
Content available remote Wektorowy przemiennik częstotliwości COMMANDER SE
100%
PL
Przemienniki częstotliwości funkcjonujące w oparciu o sterowanie zorientowane wektorowo bez sprzężenia zwrotnego prędkościowego, czyli typu sensorless vector, to od niedawna standard obowiązujący w świecie napędów. Układy te, dzięki zastosowaniu najnowszej technologii oraz rozlicznym funkcjom zaawansowanym, a także korzystnej charakterystyce momentu, w naturalny sposób znajdują zastosowanie w miejsce tradycyjnych, określanych często mianem U/f=const., napędów prądu przemiennego.
3
Content available remote Projektowanie sieci CTNet pod nadzorem SyPT Pro firmy Control Techniques
100%
PL
Prezentowane powrzechnie przemysłowe rozwiązania sieciowe to najczęściej fieldbusy, rozpoznawane poprzez nazwy znanych standardów jak Profibus, Interbus, DeviceNet, CAN czy CANopen. Niniejszym przedstawiamy równorzędnego eprezentanta sieciowego o nazwie CTNet, czyli Control Techniques Network. Dla odmiany, aby nieco rozwiać atmosferę tajemniczości, ciągle jeszcze panującą wokół przemysłowych aplikacji natury informatycznej, pokażemy od podstaw zarys procesu projektowania, bowiem prostota kreowania sieci CTNet, funkcjonującej bez autonomicznego PLC, stać się może zachętą zarówno do głębszej lektury zagadnienia, jak i decyzji o stworzeniu aplikacji własnej.
4
Content available remote Commander SK - teraz do mocy 132 kW
100%
PL
Prezentowany niedawno na łamach "Napędów i Sterowania" przemiennik częstotliwości Commander SK będzie w drugiej połowie bieżącego roku dostępny w Apator Control w Toruniu w szerokim zakresie mocy aż do 132 kW. Po kilkunastu miesiącach doświadczeń eksploatacyjnych odnośnie rodziny SK w kraju oraz na podstawie doniesień z zagranicznych ośrodków napędowych można już dzisiaj śmiało powiedzieć, iż jest to napęd, który w bardzo krótkim czasie dołączył do ścisłej czołówki światowej w kategorii technologicznie zaawansowanych wektorowych przemienników częstotliwości do pracy w otwartej pętli sprzężenia zwrotnego.
5
Content available remote Proinformatyczna technologia SLM. Serwonapęd M'Ax z silnikiem UniMotor SL
100%
PL
W marcowym numerze niniejszego miesięcznika zaprezentowano technologię SLM jako jedną z kategorii znamiennych dla cyfrowych serwonapędów prądu przemiennego, od niedawna występujących w systemach koordynacji ruchu. Naczelnym celem wspomnianej publikacji była szeroko rozumiana jakość standardu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ekstremalnie wysoką precyzję pozycjonowania, unikatową topologię układu wraz z korzyściami wynikającymi z proinformatycznej natury zagadnienia. Przedstawione informacje stanowić miały podręczny przewodnik, przydatny podczas umiejscowienia omawianej problematyki oraz pojęć z nią związanych w realnych sektorach nauki i techniki. W niniejszej publikacji czas na podejście praktyczne, prezentujące specyfikację techniczną dla poszczególnych zespołów napędowych, oraz kluczowe parametry, na bazie których potencjalny odbiorca może dokonać wstępnej oceny przydatności proponowanych serwonapędów pod kątem potrzeb własnych.
6
Content available remote UNIDRIVE SP – teraz z interfejsem SM-Ethernet
100%
PL
Dzisiejsze urządzenia zaawansowane technicznie i technologicznie z dziedziny tzw. high-techu niełatwo poddają się opisowi, natomiast doskonale się o nich opowiada. Ostatnio UNIDRIVE SP, wyposażony w nowy moduł SM-Ethernet, trafia w krajach wysoko rozwiniętych do rąk informatyków, jako gateway pomiędzy siecią Ethernet a dowolnym fieldbusem, bez wykorzystania funkcji napędowych przemiennika. Ktoś gdzieś słusznie zauważył, że tradycyjny komputer do realizacji tej samej funkcji jest kilkakrotnie droższy. To paradoks, ale i dobra wizytówka uniwersalnej platformy aplikacyjnej, którą stanowi wszechstronny przemiennik częstotliwości oraz wzmacniacz osi serwo AC o nazwie UNIDRIVE SP, firmy Control Techniques.
7
Content available remote Serwonapędy DC rodziny Maestro
100%
PL
Na początku bieżącego roku w Amsterdamie miała miejsce kolejna światowa konferencja brytyjskiej firmy Control Techniques, podczas której dokonano między innymi analizy bieżących trendów w zakresie technologii serwonapędowych w energoelektronice. Uznano bezsprzecznie ich rolę, jako naczelną dominantę elektrycznych układów napędowych początku naszego stulecia. Pomimo wielorakich zalet układów prądu przemiennego, ekonomiczna grupa serwonapędów prądu stałego Control Techniques rodziny Maestro, w wersji Mini, Midi oraz Maxi, jest z niesłabnącym powodzeniem stosowana do dzisiaj na całym świecie. W parze z szeroką gamą serwosilników szczotkowych z magnesami trwałymi, o oryginalnej nazwie Matador, zapewnia wysokie walory użytkowe, prostotę instalowania oraz eksploatacji przy niskim poziomie kosztów zarówno napędu, jak i silnika.
8
Content available remote MiniAx i MiniMotor - miniaturowy układ napędowy serwo AC
100%
PL
Niskogabarytowy "serwonapęd dla każdego" popularny wśród światowych producentów maszyn i urządzeń precyzyjnych, a takżę optymalny pod względem parametrów oraz kosztów zestaw napędowy serwo AC o wąskim zakresie momentu do 1,35 Nm oraz dwóch opcjach znamionowej prędkości obrotowej [...].
9
Content available remote Commander SK
100%
PL
Współczesny rynek przemienników częstotliwości niełatwo daje się zaskoczyć nowym urządzeniem, gdyż natychmiast w opozycji staje światowa czołówka znamienitych logo z bogatą gamą wyrobów, aplikacji i usług. Masowa obecność tanich jednostek z Dalekiego Wschodu pod rozmaitymi banderami to dodatkowa bariera, zróżnicowana, trudna i pełna niespodzianek.
10
Content available remote Proinformatyczna platforma UNIDRIVE SP - uniwersalny przemiennik częstotliwości
100%
PL
Istnieje powiedzenie, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. W odniesieniu do dzisiejszej rzeczywistości technicznej można śmiało powiedzieć, iż wszystkie gałęzie nauki i techniki zdążają w kierunku informatyki lub równolegle wiążą się z tą dziedziną, w tym także energoelektronika nieodzownie kojarzona z nowymi jakościami w technikach sterowania.
11
Content available remote Wieloosiowe koordynatory położenia i ruchu firmy Trio Motion Technology
100%
PL
Powszechnie stosowane PLC i SLC zajmują ustaloną pozycję wśród komponentów automatyki przemysłowej, jednakże korelacja wielu osi w czasie rzeczywistym nie stanowi najmocniejszej strony tej grupy sterowników. Istnieją, co prawda, specjalizowane wykonania lub karty i cały szereg opcji, lecz dyskusyjny jest aspekt techniczno-ekonomiczny takich rozwiązań.
12
100%
PL
Serwonapędy AC to obecnie dynamiczna dziedzina energoelektroniki na całym świecie. Proste i mniej precyzyjne układy DC są stopniowo zastępowane systemami opartymi o nowocześniejsze technologie, bazujące głównie na przemiennikach częstotliwości oraz silnikach bezszczotkowych z magnesami trwałymi [...].
13
Content available remote UNIDRIVE V.3 - uniwersalny przemiennik częstotliwości
100%
PL
W drugiej połowie lat 90. większość napięciowych przemienników częstotliwości stanowiła tradycyjne układy, określane często mianem U/f=const. Jako osobna grupa występowały napędy funkcjonujące w oparciu o wektor orientacji przestrzennej pola elektromagnetycznego, przeznaczone do pracy w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego. Pojawiły się również pierwsze rodziny napędów wektorowych do pracy w pętli otwartej. Równocześnie dostępne były układy umożliwiające pracę w trybie regeneracyjnym, zwłaszcza dla dużych mocy.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.