Zaprezentowano najistotniejsze aspekty transmisji mocy w układach jezdnych na gąsienicach elestomerowych. Przedstawiono ocenę dotychczas stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych wraz z wynikami badań eksperymentalnych. Zaproponowano nową metodykę pozwalającą na zwiąkszenie efektywności tego typu układów jezdnych.
Od właściwości zawieszeń pojazdów gąsienicowych zależy wiele parametrów eksploatacyjnych tej klasy obiektów, zwłaszcza wtedy, gdy przemieszczają się one w terenie. Wzrastające wymagania użytkowników powodują, iż istnieje potrzeba ciągłego doskonalenia metod optymalnego kształtowania takich zawieszeń. W ostatnich latach problematyka ta rozwijana jest w Zakładzie Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej. Niniejszy artykuł jest kontynuacją publikacji pt. " Problemy kształtowania zawieszeń gąsienicowych pojazdów przemysłowych" zamieszczonej w nr 3/2003 "Transportu Przemysłowego"
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.