Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Niezależnie od wyniku nieustajacej dyskusji na temat przyszłości polskiej energetyki, jedno możemy powiedzieć na pewno. Jej finansowanie nadal bedzie opierać się o regulacje i systemy wsparcia. Oznacza to, ze kluczowe decyzje wciąż będą podejmować politycy pod presją bieżącej sytuacji, bez analizowania skutków wprowadzanych zmian i ich długoterminowych konsekwencji dla funkcjonowania rynku energii.
2
Content available remote Jak chronić energochłonne branże?
100%
PL
W trudnej sytuacji geopolitycznej, przy narastającej globalnej konkurencji, destabilizacji rynków paliw i energii, i wyzwaniach unijnej polityki klimatycznej, niezbędna jest stabilizacja warunków funkcjonowania energochłonnych branż polskiego przemysłu.
PL
Niezależnie od wyniku nieustającej dyskusji na temat przyszłości polskiej energetyki, jedno możemy powiedzieć na pewno. Jej finansowanie nadal będzie opierać się o regulacje i systemy wsparcia. Oznacza to, że kluczowe decyzje wciąż będą podejmować politycy pod presją bieżącej sytuacji, bez analizowania skutków wprowadzanych zmian i ich długoterminowych konsekwencji dla funkcjonowania rynku energii.
PL
Zmieniająca się polityka klimatyczna i coraz bardziej restrykcyjne podejście do paliw kopalnych w znaczący sposób wpływają na funkcjonowanie przemysłu w Unii Europejskiej, a co za tym idzie – w Polsce. Czy polityka energetyczna to jedynie zagrożenia? Czy obecna sytuacja stwarza również jakieś szanse?
PL
Od lat odbiorcy przemysłowi w Polsce przekonują polityków o konieczności tworzenia warunków zapewniających stabilne perspektywy rozwoju gospodarki. Kluczowym czynnikiem są tu ceny energii elektrycznej, które nie mogą być wyższe od uzyskiwanych przez naszych europejskich konkurentów.
PL
Od lat przedstawiciele rodzimego przemysłu przekonują polityków, że dobrobyt polskich obywateli związany jest nierozerwalnie z warunkami, w jakich funkcjonują zakłady produkcyjne. To przemysł zapewnia stabilne miejsca pracy, jest motorem wzrostu gospodarczego i często najważniejszym źródłem finansowania budżetów lokalnych społeczności.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.