Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2000
|
tom nr 3
7-8
PL
Celem konferencji była prezentacja nowych osiągnięć naukowych i technologicznych w dziedzinie izolacji wysokonapięciowej oraz wymiana poglądów i doświadczeń między energetykami i pracownikami naukowymi a także przedstawicielami instytucji współpracujących z energetyką.
|
2002
|
tom nr 2
30-36
PL
W referacie podano przyczyny awarii przewodów odgromowych skojarzonych ze światłowodami (typu OPGW), zainstalowanych w liniach przesyłowych 220 i 400 kV, w trakcie ich siedmioletniej eksploatacji. Obliczono wskaźnik uszkodzeń tych przewodów w odniesieniu do 1 roku. Zwrócono uwagę na potrzebę prowadzenia statystyki awaryjności tych przewodów oraz potrzebę prowadzenia analizy przyczyn ich uszkadzalności. Podkreślono zasadność utrzymania wymagania atestu energetyki dla nowych konstrukcji przewodów OPGW, w celu zapewnienia ich niezawodności w trakcie eksploatacji.
|
|
tom R. 86, nr 5
237-240
PL
W referacie omówiono - na podstawie 11 wybranych prac, prezentowanych na międzynarodowej konferencji izolatorowej - zagadnienia dotyczące izolatorów kompozytowych (m. in. projektowania, technologii produkcji, doświadczeń eksploatacyjnych i diagnostycznych), instalowanych w liniach i stacjach najwyższych napięć.
EN
This paper presents issues of composite insulators (between others: designing, technology of production, service’s and diagnostics experience), using at lines and substations HV. The article was prepared on the based 11 reports, which were showed on 2009 World Congress.
4
Content available remote Długotrwała wytrzymałość konstrukcji kompozytowych izolatorów liniowych
100%
|
|
tom Nr 1(3)
75-79
PL
W systemach energoelektrycznych stosuje się obecnie izolatory wysokonapięciowe, produkowane w jednej z trzech technologii: ceramiczne, ze szkła hartowanego i kompozytowe. Każdy rodzaj izolacji cechują specyficzne dla danego materiału parametry techniczne, pozwalające na wykorzystanie tych indywidualnych własności do odpowiedniego doboru izolatorów do różnorodnych narażeń eksploatacyjnych linii NN. W ostatnich latach obserwuje się duży wzrost zastosowań izolacji kompozytowej dla wysokich i bardzo wysokich napięć w energetykach takich krajów, jak Stany Zjednoczone, Kanada, Chiny i Indie. Izolatory te są chętnie stosowane z uwagi na ich unikalne cechy, w tym odporność na zabrudzenia, łatwość transportu i instalacji, czy możliwość budowy linii kompaktowych. Jednak doświadczenia eksploatacyjne związane z instalacją izolatorów kompozytowych obejmują dość krótki okres ich użytkowania, tym bardziej, że ciągłe zmiany materiałowe i technologiczne w produkcji nie pozwalają na wysnucie miarodajnych i obiektywnych wniosków o ich długotrwałej wytrzymałości eksploatacyjnej w porównaniu do pozostałych rodzajów izolacji. W pracy przedstawiono badania dotyczące wytrzymałości kompozytowych izolatorów liniowych na obciążenia zmienne wykonane w Instytucie Energetyki na zlecenie PSE Operator SA.
EN
The author describes an extensive research programme in composite line insulators operating in variable load conditions, which was ordered by PSE Operator SA and carried out by the institute of Power Engineering (Instytut Energetyki). the results were discussed during a sum-up meeting organized by the grid maintenance department of PSE Operator SA and held in the company's seat on 24 nov. 2009.
PL
Na tle realizowanej od 1994 r. w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych SA polityki izolatorowej, podjęto próbę uzasadnienia potrzeby stosowania w liniach 220 i 400 kV izolatorów długopniowych z masy ceramicznej rodzaju 130. Zwrócono uwagę na dużą awaryjność izolatorów starszej generacji, produkowanych z tworzywa porcelanowego 120.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.