Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wprowadzony w Polsce w latach 90. system normalizacji odpowiada w swych założeniach i skutkach systemom obowiązującym w Europie, a zwłaszcza w Unii Europejskiej (UE). Uzyskanie przez Polski Komitet Normalizacyjny statusu afilianta w Europejskim Komitecie Normalizacyjnym (CEN) i Europejskim Komitecie Normalizacyjnym Elektro-techniki (CENELEC), a także statusu uczestnika prac Europejskiego Instytutu Norm Te-lekomunikacyjnych (ETSI), dało pełną możliwość uczestniczenia w pracach prowadzonych w tych instytucjach i wprowadzania norm europejskich EN do Polskich Norm. Od czasu podpisania umowy o stowarzyszeniu Polski z UE rozpoczął się proces dostosowywania polskiego prawa do obowiązującego w Unii, a jednym z elementów tego procesu jest konieczność osiągnięcia 80% zgodności zbioru Polskich Norm PN z normami europejskimi. W kontekście procesu integracyjnego znajomość i rozumienie niektórych pojęć i zagadnień dotyczących europejskiej polityki normalizacyjnej nabiera istotnego znaczenia; dla jednoznaczności w niniejszym artykule określono takie pojęcia.
|
|
tom nr 3
48-53
PL
Tematem artykułu są postanowienia dotyczące wytrzymałościowego projektowania stalowych zaworów stosowanych w instalacjach ziębniczych; zagadnienia projektowania przepływów, parametrów konstrukcyjnych, charakterystyk mechanicznych i przepływowych nie są poruszane. Omówiono pokrótce dopuszczone przez dyrektywę ciśnieniową PED metody projektowania oraz podano wymagane w niej wartości parametrów i współczynników. Na zakończenie przedstawiono również przykład ilustrujący zastosowanie normy EN 12516-2 do obliczeń wytrzymałościowych korpusu zaworu spawanego
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.