Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W trakcie prac badawczych prowadzonych w Centralnym Ośrodku Chłodnictwa zaistniała potrzeba przygotowania metody badań trójstopniowego układu kaskadowego. W danym przypadku chodziło o metodę wyznaczania charakterystyk energetycznych układu kaskadowego w całości oraz poszczegól-nych stopni. Do badań dwustopniowych układów kaskadowych można było dostosować metodę badań sprężarek dwustopniowych [2], natomiast badania układu trzystopniowego stwarzały więcej problemów. W tym celu wykorzystano elementy różnych metod stosowanych do badań sprężarek i agregatów różnego rodzaju jak ziębiarki, klimatyzatory, pompy ciepła. Informacje źródłowe dotyczące tych metod zawarte są w normach przytoczonych w bibliografii w poz. [1] do [8].
PL
W artykule przedstawiono ogólną strukturę modelu matematycznego przeznaczonego do symulowania dwustopniowego obiegu ziębniczego w układzie kaskadowym oraz podano zależności określające poszczególne wielkości termodynamiczne wystęujące w modelu. Opisano algorytm programu obliczeniowego oraz elementy składowe programu. Następnie przedstawiono wyniki weryfikacji modelu, przeprowadzonej na podstawie wyników badań eksperymentalnych prototypu doświadczalnego układu kaskadowego. Dokonano porównań zgodności symulacji z charakterystykami uzyskanymi na podstawie pomiarów oraz oceny opracowanego modelu matematycznego i programu obliczeniowego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.