Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Praca dotyczy jednej z wanych dziedzin sztucznej inteligencji, tj. rozpoznawania wzorców ([3]. [5], [6]. Celem pracy jest przedstawienie propozycji wykorzystania niejawnych łańcuchów Markowa do analizy temporalnych systemów informacyjnych.
PL
Wnioskowanie przybliżone wykorzystywane jest m. in. przy projektowaniu systemów ekspertowych. Jednym z narzędzi do modelowania takiego wnioskowania są rozmyte sieci Petriego ([l], [2]). Celem referatu jest zaprezentowanie projektu i wstępnej implementacji systemu FPN dla rozmytych sieci Petriego. System ten będzie częścią składową systemu do projektowania i analizy modeli systemów współbieżnych tworzoneg o w Katedrze Podstaw Informatyki, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. System FPN będzie wspomagał użytkownika w tworzeniu i symulacji rozmytych sieci Petriego. System będzie umożliwiał również weryfikację i optymalizację bazy wiedzy, niezbędnej przy projektowaniu systemu ekspertowego.
PL
Odkrywanie wiedzy z dużych baz danych jest jednym z istotnych i aktualnych problemów badawczych. W referacie przedstawione zostaną pewne metody automatycznego odkrywania modeli współbieżnych zdanych eksperymentalnych ([4],[5-6]). Metody te oparte są na teorii zbiorów przybliżonych [l] i teorii sieci Petriego [2]. Celem referatu jest prezentacja algorytmów realizujących odkrywanie z danych eksperymentalnych modeli współbieżnych reprezentowanych w formie sieci Petriego. Praktycznym wynikiem tych prac badawczych będzie moduł wspomagający odkrywanie modeli współbieżnych z danych. Moduł będzie częścią składową tworzonego w Katedrze Podstaw Informatyki WSIiZ w Rzeszowie systemu komputerowego do wspomagania projektowania i analizy modeli współbieżnych, działającego na komputerach klasy PC pod kontrolą systemu operacyjnego Windows. Wskazane zostaną także kierunki dalszych badań.
PL
W pracy przedstawione zostały metody uwzględniania czynnika czasu w sieciach Petriego. Ponadto przedstawione zostaną mechanizmy pozwalające na modelowanie przy pomocy sieci Petriego systemów niedeterministycznych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.