Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
tom nr 11
28--29
PL
Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też – słowami tej piosenki w 1994 r., a potem w czasie kolejnych jej edycji, zachęcali się wzajemnie do działania uczestnicy pierwszej w Polsce akcji „Sprzątania świata”. Niepostrzeżenie minęło 20 lat, podczas których, dzięki wielkiemu zaangażowaniu milionów wolontariuszy, udało się uprzątnąć ponad 40 tys. dzikich wysypisk, podjęto blisko 35 tys. inicjatyw o charakterze ekologicznym, sprzątano w górach i nad morzem, usuwano odpady z lasów, jezior i rzek, monitorowano stan czystości pod wodą i na lądzie. Nie byłoby akcji „Sprzątania świata” gdyby nie zapał, chęć i wiara jej uczestników w to, że razem można zmieniać świat.
|
|
tom nr 2
53
PL
Nie ma trwalszych związków niż te, w których obie strony czują się wygrane. „Win – win”, czyli „wygrany – wygrany”, to klucz do sukcesu w edukacji ekologicznej według wołomińskich urzędników.
|
|
tom nr 6
36
PL
Rusza już siódma edycja kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku pod hasłem „Bałtyk też może... być czysty, bioróżnorodny i pełen ryb”.
|
|
tom nr 6
36--37
PL
Aż 88,4% respondentów zadeklarowało, że segreguje odpady – tak wynika z badań świadomości wpływu człowieka na środowisko, przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Nasza Ziemia w marcu br., w ramach Kampanii na rzecz Rozwoju Zrównoważonego.
PL
Znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wyposażyła gminy w potężny oręż do walki z nieprawodłowościami w gospodarce odpadami komunalnymi.
PL
Po trzech miesiącach funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi można powiedzieć jedno – tam, gdzie wprowadzaniu systemu towarzyszyła edukacja, odbiór społeczny zmian był inny niż w miejscach, gdzie takiej kampanii nie prowadzono. Bez społecznej akceptacji i zrozumienia mechanizmów rządzących gospodarką odpadami nie uda się gminom skutecznie zrealizować obowiązków nałożonych ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w zakresie odzysku, recyklingu odpadów czy też redukcji masy odpadów ulegających biodegradacji, kierowanych na składowiska.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.