Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2016
|
tom nr 5
35--38
PL
Praca w nadmiernym hałasie należy nie tylko do bardzo dokuczliwych, ale także niebezpiecznych dla zdrowia. W jaki sposób można zwiększyć komfort pracy na takim stanowisku? Zapraszamy do lektury.
PL
Piekarnictwo w Polsce to jeden z najbardziej rozdrobnionych sektorów w branży spożywczej. Zazwyczaj pojedyncze piekarnie to niewielkie (zatrudniające najczęściej do 10 pracowników) zakłady operujące na rynku lokalnym. W takiej sytuacji właściciele piekarni rzadko myślą o rozszerzeniu działalności – zwiększeniu produkcji – i ograniczają się do utrzymania bieżących możliwości. Konsekwencją takiego nastawienia jest m.in. niechęć do jakichkolwiek inwestycji, a w szczególności w rozwój technologiczny. Dlatego poziom mechanizacji, nie mówiąc już o automatyzacji, jest bardzo niski, a większość pracy wykonywana jest siłą mięśni ludzkich.
|
|
tom nr 4
80--83
PL
Czy podjęcie wysiłku w ergonomiczne usprawnienia stanowiska pracy dla osób z niepełnosprawnościami jest zasadne, nie tylko z moralnego ale również z ekonomicznego punktu widzenia? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w niniejszym materiale.
PL
Praca zawodowa wykonywana jest w warunkach o różnym poziomie narażenia na niekorzystne czynniki fizyczne, chemiczne i psychospołeczne. Formalnie określone stanowiska pracy, a niekiedy i czynności na nich wykonywane, różnią się ponadto poziomem wymagań wobec pracowników, ich umiejętności, jak również zakresem kontroli.
PL
Osobą, która jest odpowiedzialna za prawidłowy przebieg procesów galwanicznych, jest pracownik wykwalifi kowany – galwanizer (galwanizator, galwanotechnik). Jak powinna wyglądać prawidłowa ergonomia jego pracy?
PL
Generalnie logistyka (z punktu widzenia zarządzania i transportu) obejmuje cały szereg procesów związanych z przepływem materiałów (a w tym surowców, półproduktów i wyrobów gotowych) z punktu ich wytwarzania do punktu odbioru (tak podaje jedno z najpopularniejszych obecnie źródeł encyklopedycznych – Wikipedia).
PL
Już od dłuższego czasu jesteśmy bombardowani informacjami, że nasze społeczeństwo się starzeje, a niż demografi czny zaczyna być coraz większym problemem dla gospodarki. Żyjemy dłużej, dłużej zatem pracujemy – ale czy praca ta może być równie efektywna, jak gdy byliśmy młodzi? Jak powinna wyglądać ergonomia pracy tzw. pracownika starszego?
PL
Chociaż szacuje się, że w krajach wysoko uprzemysłowionych prawie ¾ osób czynnych zawodowo pracuje w pozycji siedzącej, to jednak praca wykonywana w pozycji stojącej nadal stanowi znaczny problem ergonomiczny (nie tyle już badawczy, co raczej stosowania zasad ergonomii w praktyce), głównie ze względu na występujące w tym przypadku duże obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego.
PL
Stanowiska pracy typu biurowego to obecnie właściwie synonim stanowisk pracy z monitorem ekranowym. I dlatego oznaczają obecnie coś więcej aniżeli jedynie fi zyczne miejsca pracy osób zatrudnionych w biurach, począwszy od administracji państwowej, poprzez administrację lokalną, samorządową, biura korporacji, przedsiębiorstw, pojedynczych zakładów, a skończywszy na osobach samozatrudniających się, prowadzących np. biura rachunkowe.
10
Content available Can Nurses Be Employed in 12-Hour Shift Systems?
51%
EN
Nurses are often obliged to work in a 12-hr shift work system. We have decided to check whether such a working system constitutes an excessive load for nurses. On the basis of a questionnaire survey among nurses working in an 8-hr daytime shift system (169 nurses) and in a 12-hr shift (536 nurses), the amount of physical workload, work stress, and after-work activities were compared. Data analysis has shown that a 12-hr shift system is characterized by less significant physical workload but greater mental load. The nurses working in a 2-shift system were more tired after work, but they could spend more time on leisure activities and do housework. The data suggest that there are no significant contraindications for nurses to work in a 2-shift system.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.