Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 51

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
PL
Na szczęście pandemia nie wpłynęła znacząco na nasz biznes. Colian Logistic współpracuje głównie z branżą FMCG oraz firmami przemysłowymi i opakowaniowymi, które nie ucierpiały aż tak bardzo, jak branża motoryzacyjna czy AGD, stąd też udało nam się przejść ten trudny czas bez konieczności wprowadzania większych zmian biznesowych.
PL
Logistyka 4.0 to ogromna szansa dla naszych przedsiębiorców, żeby nie wypaść z rynku. To jedyna droga do osiągnięcia sukcesu, choć czasem jest to droga kręta i wyboista. Przedsiębiorstwo, które chce konkurować na rynku, musi się rozwijać, a więc musi korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii.
PL
Usługa carsharingu uzupełnia miejską ofertę transportową. Obok transportu publicznego, rowerów, skuterów, hulajnóg, mamy dostępne pojazdy na minuty. Mieszkańcy miasta codziennie podejmują decyzje, w jaki sposób chcą dostać się z punktu A do punktu B i wybierają ten środek transportu, który w danym momencie jest dla nich najkorzystniejszy. Podejmując temat carsharingu nie sposób pominąć najpopularniejszego w Polsce systemu wynajmu samochodów na minuty, który na terenie Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Trójmiasta i konurbacji górnośląskiej posiada flotę 1700 pojazdów. O zalety carsharingu i szczegóły działania systemu zapytaliśmy Konrada Karpińskiego, Dyrektora operacyjnego w firmie Traficar.
PL
BLOCKCHAIN to "łancuch bloków danych", sposób zapisu informacji do bazy danych (np. transakcji), które ułożone są w postaci następujacych po sobie bloków. Każdy kolejny blok zawiera jednocześnie odniesienie do poprzedniego bloku, przez co tworzy sie nierozerwalny łancuch.
|
|
tom nr 2
22--23
PL
W sklepie Bio Family, poza standardowymi godzinami otwarcia oraz w dni ustawowo wolne od pracy, klient może zrobić zakupy w całkowicie samoobsługowym sklepie. Po otrzymaniu specjalnej karty Open 24/7 może samodzielnie wejść do sklepu przykładając kartę do czytnika i robić zakupy bez obecności obsługi.
PL
O wpływie pandemii na branżę e-commerce, automatyzacji procesów magazynowych, rozwiązaniach proekologicznych i pozytywnych doświadczeniach konsumenckich rozmawiamy z Ireneuszem Łaskim, Dyrektorem Logistyki w firmie eobuwie.pl.
PL
Logistyka żywności, a szczególnie logistyka produktów świeżych jest odzwierciedleniem trendów panujących na rynku produktów spożywczych. W początkowej fazie pandemii znacząco wzrósł popyt na produkty spożywcze.
|
|
tom nr 1
42--45
PL
Rozmowa z prof. dr hab. Wojciechem Czakonem, autorem książki „Krótkowzroczność strategiczna menedżerów”
PL
Gwałtowny rozwój e-handlu sprawił, że ostatnia mila stała się niezwykle ważnym elementem łańcucha dostaw. Ma nie tylko wpływ na jakość całego procesu dostawy ale także na wizerunek sklepu. Konsumenci oczekują krótkiego czasu dostawy, odpowiedniego zabezpieczenia i kompletności przesyłki, estetycznego sposobu jej opakowania i możliwości wpływu na termin wizyty kuriera.
PL
Eksperci Cisco Systems szacują, że do 2025 roku wyprodukowanych zostanie 175 zettabajtów danych. O tym, jak gwałtownie przyrasta ilość danych niech świadczy fakt, że pierwszy zettabajt (bilion gigabajtów) danych osiągnęliśmy zaledwie kilka lat temu, w 2016 r. Co ciekawe, 90% tych danych wcale nie wytwarzają ludzie, a maszyny połączone w internecie rzeczy. O tym, gdzie i jak przechowywać te – nierzadko wrażliwe – dane rozmawiamy z Jackiem Mayerem, Dyrektorem Działu Innowacji i Rozwoju Talex SA.
PL
Rozwiązania oparte o rozszerzoną rzeczywistość (AR) i rzeczywistość wirtualną (VR) coraz śmielej pojawiają się we wdrożeniach biznesowych. Przodują tutaj przedsiębiorstwa, których działanie związane jest z marketingiem i szeroko pojętą rozrywką, ale pojawiają się też wdrożenia w branży logistycznej, których celem jest poprawa wydajności łańcuchów dostaw.
PL
Czy integrację danych można porównać do transportu intermodalnego? Jakie korzyści może przynieść działający w chmurze obliczeniowej system wsparcia sił sprzedaży dla łańcucha dostaw? Rozmawiamy z Marcinem Pleszko, Chief Product Officer w Sagra Technology.
PL
Dotychczas sieci inteligentne powstawały głównie w branży IT, telekomunikacyjnej czy energetycznej, jednak dynamiczny rozwój sektorów handlu elektronicznego stwarza potrzebę wdrażania nowego rodzaju systemów zarządzania, pozwalających na inteligentne gospodarowanie dostępną infrastrukturą oraz zasobami technicznymi i ludzkimi.
PL
Z Izabellą Maczkowską-Ciborowską, Dyrektor Generalną CHEP na Polskę i kraje bałtyckie, rozmawiamy o optymalizacji i rozwoju łańcucha dostaw w gospodarce o obiegu zamkniętym.
PL
Dane to jeden z krytycznych elementów, decydujących o osiągnięciu sukcesu w biznesie. Pozwalają analizować wyniki finansowe, wnioskować o poziomie inwestycji, monitorować rynek i budować strategię na kolejne lata. Transformacja cyfrowa, której jesteśmy uczestnikami, spowodowała zmianę modeli biznesowych przedsiębiorstw, w których coraz częściej kluczową rolę odgrywa przechowywanie i przetwarzanie danych.
PL
Otwarte systemy i urządzenia wspierają budowanie bezpiecznego otoczenia na skalę dotąd niespotykaną. Przykładem może być system walki z przestępczością wdrożony w Atlancie. „Operacja Tarcza” to inicjatywa policji, która polega na integracji materiału wideo z miejsc prywatnych i publicznych instytucji, np. szkół oraz przesyłanie go do wspólnego centrum bezpieczeństwa. Zapewnia to organom ścigania holistyczny podgląd sytuacji w całym mieście, w czasie rzeczywistym.
PL
Korzyści z wprowadzenia w życie protokołu uzupełniającego jest mnóstwo: zaczynając od przyśpieszenia i ułatwienia procesu wypełniania i przekazywania dokumentów, przez ogromne oszczędności pieniędzy i papieru, kończąc na nieuniknionym procesie modernizacji i wprowadzania ułatwień w branży TSL. Polska, z uwagi na mnogość firm.
PL
Koronawirus mocno wpłynął na rozwój segmentu B2C w branży KEP i znacznie przyspieszył rozwój e-commerce w Polsce.
PL
Mobilność współdzielona to kategoria transportu, która szczególnie w ostatnich latach zyskuje swoją nową twarz nie tylko w Polsce, bo trend sharing’u różnych dóbr i usług to zjawisko globalne. Jest to kategoria, która plasuje się pomiędzy transportem zbiorowym, a transportem indywidualnym. O współdzielonej mobilności mówimy najczęściej wobec przemieszczania się w miastach za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego pojazdów współdzielonych różnego typu: od rowerów, przez elektryczne hulajnogi czy skutery, a na samochodach kończąc – dostępnych ogółowi użytkowników.
PL
W maju ubiegłego roku, należący do Grupy Eurocash supermarket internetowy Frisco.pl, przeprowadził się do nowoczesnego centrum logistycznego w podwarszawskim Klaudynie. Nowy obiekt o powierzchni 11 tys. m2. pozwolił firmie rozwinąć skrzydła i znacznie zwiększyć wydajność i liczbę realizowanych dostaw. O powodach przeprowadzki oraz o szczegółach technologicznych nowego magazynu mówi Jacek Palec, prezes Frisco.pl.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.