Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
3
Content available A rational procedure for hot cutting pork carcasses
58%
EN
The rational procedure for utilization of hot pork carcasse in culinary meat and finely comminuted sausages was suggested. The positive manufacturing, qualitative and economic results were obtained.
PL
W pracy przebadano przebieg procesu wychładzania elementów kulinarnych wykrojonych z tuszy wieprzowej bezpośrednio po uboju i wpływ tego procesu na jakość sensoryczną badanych elementów. Oceniono możliwości wykorzystania masy tłuszczowa-mięsnej peklowanej bezpośrednio po rozbiorze ciepłych półtusz do produkcji kiełbasy parówkowej. Badania przeprowadzono w warunkach Zakładów Mięsnych „Żerań" w Warszawie. Badaniami objęto określenie: - zmian temperatury w mięśniu L. dorsi w trakcie wychładzania na wisząco i na leżąco do temperatury 6°C w centrum mięśnia, - wielkość ubytków naturalnych mięsa podczas wychładzania, - jakości sensorycznej schabów i wędlin z dodatkiem mięsa ciepłego, - wskaźników technologicznych otrzymanych wędlin drobnorozdrobnionych, w których 5, 25, 45% wsadu surowego zastąpiono masą tłuszczowo-mięsną peklowana na ciepło. Przeprowadzone badania wykazały korzystniejsze cechy sensoryczne schabów badanych w porównaniu z. tradycyjnie otrzymanymi przy nieco wyższych ubytkach naturalnych podczas wychładzania. Ubytki te są jednak kompensowane znacznie krótszym czasem wychładzania i lepszym wykorzystaniem powierzchni produkcyjnych. Wędliny doświadczalne charakteryzowały się znacznie większą wydajnością oraz bardzo korzystnymi cechami sensorycznymi. Badania wskazują na możliwość wprowadzenia technologii mięsa ciepłego do produkcji wieprzowych elementów kulinarnych z jednoczesnym racjonalnym wykorzystaniem pozostałych elementów i części półtusz do produkcji wędlin drobnorozdrobnionych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.