Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W pracy podjęto próbę określenia, czy i jak wybrane obciążenia nitek osnowy wpływają na zmianę ich własności oraz czy zmiany te można byłoby wykorzystać do wcześniejszego przewidywania zachowania się przędzy w przerobie.
PL
W artykule przedstawiono tylko przykładowe maszyny i ich wyposażenie zapewniające możliwość przerobu szerokiej palety przędz z różnorodnych surowców, z możliwie największymi prędkościami, przy zachowaniu najlepszej jakości przebiegu procesu technologicznego i wytwarzanego produktu oraz najwyższego stopnia automatyzacji obsługi.
PL
Podstawowe elementy ekologii produkcji wytwarzania wyrobów podlegające ocenie obejmują: - rodzaj przerabianych surowców i ich zanieczyszczenie substancjami, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia obsługi w procesie wytwarzania wyrobu lub zanieczyszczenia ścieków w procesie wykończenia wyrobu, - zużycie energii i wody w procesie, - ilość i rodzaj odpadów powstających w procesie i sposób ich zagospodarowania ewentualnie likwidacji. W oparciu o dane zebrane metodą ankietową z 9 krajowych zakładów przemysłu bawełniarskiego w latach 1996-1997 przedstawiono aktualny stan w tym zakresie, który stanowić może wstępny odnośnik w ocenie ekologii produkcji dla tych procesów. Zebrane dane krajowe porównano z dostępnymi informacjami prezentowanymi w literaturze.
PL
Zagadnienie oceny jakości technologicznej przędzy osnowowej stanowiło przedmiot zrealizowanego projektu badawczego 'Metody oceny technologicznej jakości przędzy' finansowanego przez KBN. W ramach tego projektu wykonano kompleksowe badania jakości przędzy wg tradycyjnych metod statycznych oraz nowo opracowanych metod dynamicznych. Wyniki tych badań skonfrontowano z poziomem zrywności nitek osnowy występujących przy przemysłowym przerobie tych przędz na wytypowany asortyment tkanin.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.