Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Planck '02 [Ze zjazdów i konferencji]
100%
|
2002
|
tom T. 53, z. 6
292-293
PL
W dniach 25-29 maja 2002 r. w Kazimierzu Dolnym odbyła się V Europejska Konferencja "Od skali Plancka do skali elektrosłabej" pod tytułem "Supersymetria i światy bran". Konferencje z tego cyklu są organizowane wspólnie przez grupy teorii cząstek elementarnych z Bonn, CERN-u, Ecole Polytechnique, ICTP, Madrytu, Oksfordu, Padwy, Pizy, SISSA i Warszawy i stanowią obecnie ważną część działalności europejskich sieci naukowych HPRN-CT-2000-00148 (Fizyka poza obecnie dostępnymi energiami: badanie pochodzenia masy) i 00152 (Supersymetria i wczesny Wszechświat).
PL
Ośrodki fizyki teoretycznej wielkich energii z Bonn, CERN-u, Oksfordu, Padwy, Paryża, Pizy, Triestu (ICTP i SISSA) i Warszawy zainicjowały nową serię corocznych konferencji "Od skali Plancka do skali elektrosłabej". Celem tych konferencji ma być wzmocnienie więzów naukowych między grupami o podobnym profilu badawczym, którego dominującą składową są badania fenomenologiczne nad teoriami wykraczającymi poza Model Standardowy. Pierwsza konferencja z tej serii odbyła się w dniach 24 - 30 maja 1998 r. w Domu Architekta w Kazimierzu Dolnym. Spotkanie to było zarazem kontynuacją trzech Warszawskich Spotkań Roboczych "Fizyka od skali Plancka do skali elektrosłabej" , jakie odbyły się w latach 1994-97. Tematyka konferencji uwzględniała najnowsze wyniki doświadczalne, formalizm i fenomenologię modeli supersymetrycznych ze szczególnym uwzględnieniem minimalnego supersymetrycznego Modelu Standardowego, problemy naruszenia supersymetrii i niezachowania parzystości R, fenomenologiczne aspekty teorii M (tj. pewnego uogólnienia teorii strun), problemy wielu generacji i niezachowania CP oraz związki fizyki cząstek elementarnych i kosmologii.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.