Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Rzeczywistość gospodarcza w ostatnich latach bardzo szybko się wokół nas zmienia. Cechą charakterystyczną współczesnych gospodarek jest to, że muszą one funkcjonować w niestabilnych i złożonych warunkach generowanych przez mnogość sytuacji chaotycznych i nieprzewidywalnych. Wymaga to w konsekwencji od wszystkich uczestników życia gospodarczego nowych umiejętności, przewidywania, elastycznego działania, szybkich zmian i dostosowań do wciąż zmieniających się warunków politycznych, gospodarczych i społecznych, a nawet wizjonerstwa. Następuje więc nowa interpretacja tak otaczającej nas rzeczywistości jak i zasad funkcjonowania biznesu. W artykule podjęto próbę przedstawienia koncepcji współdziałania polityki gospodarczej i społecznej z nowocześnie zarządzanym biznesem w warunkach chaosu.
EN
The economic reality in recent years has been rapidly changing around us. A characteristic feature of modern economies is that they must operate in unstable and complex conditions generated by a multitude of chaotic and unpredictable situations. This requires, as a consequence of the economic life of all participants, new skills, predictions, flexible operations, rapid change and adaptation to the ever-changing political, economic and social situation, and even more creative vision of the future. There is then a new interpretation of reality around us as well as the principles of operation of business. This article attempts to present the concept of cooperation of the economic and social policies with modern business managed in the conditions of chaos.
2
Content available Przesłanki i kierunki reindustrializacji gospodarki
80%
PL
Autorzy prezentują kierunki rozwoju industrializacji z podziałem na cztery etapy rewolucji przemysłowej. Dłużej zatrzymują się nad charakterystyką jej IV etapu w postaci ery poprzemysłowej i serwicyzacji, czyli szybszego rozwoju usług procesów dezindustrializacji. Ilustrują to zmianami udziału tych sektorów w tworzeniu PKB w Polsce i innych krajach. Następnie podejmują kwestię reindustrializacji w USA, Unii Europejskiej i w Polsce. Na zakończenie krytycznie oceniają ambitny, ale mało realny program „Inwestycje polskie”, określany jako plan Morawieckiego.
PL
Idea, na której zbudowana została prorozwojowa koncepcja działania przedsiębiorstwa w erze wiedzy i informacji, tkwi w czwartej rewolucji przemysłowej i rozwinęła się na fundamencie trzeciej rewolucji przemysłowej, która polegała na automatyzacji poszczególnych procesów. Celem opracowania jest identyfikacja i ocena wpływu czwartej rewolucji przemysłowej na funkcjonowanie współczesnych przedsiębiorstw w erze wiedzy i informacji. Opracowanie ma charakter informacyjno-poglądowy, opisujący zmiany, jakie inspirowane są w działalności przedsiębiorstw produkcyjnych przez koncepcję „przemysł 4.0”, która umożliwia łączenie urządzeń w ramach cyfrowych ekosystemów oraz pogłębienie integracji wewnątrz poziomych i pionowych łańcuchów wartości. Pozwoliło to na wygenerowanie nowego modelu funkcjonowania przedsiębiorstwa określanego jako model 4.0. Efekty, jakie przedsiębiorstwo osiąga przez wprowadzenie tych zmian, to przede wszystkim produkt lub usługa lepiej dopasowana do potrzeb i oczekiwań klienta dzięki analityce danych pochodzących z rynku.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.