Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Bezpieczniki topikowe SRF do zabezpieczania ograniczników przepięć
100%
PL
W ciągu ostatnich kilku lat zwiększyło się zainteresowanie ogranicznikami przepięć; co więcej jest to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin wśród aparatów zabezpieczających instalacje elektroenergetyczne. Nowością wśród produktów firmy ETI Polam jest seria bezpieczników topikowych cylindrycznych SRF (Surge Rated Fuses), przeznaczonych wyłącznie do dobezpieczania warystorowych ograniczników przepięć.
PL
W artykule opisano zasady doboru bezpieczników topikowych w instalacjach elektrowni fotowoltaicznych, zwłaszcza w kontekście szybko rosnącego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii. Nie bez znaczenia jest również szybki rozwój standaryzacji w tym obszarze. Podane będą dodatkowe szczegółowe warunki doboru zabezpieczeń topikowych o nowej charakterystyce czasowo-prądowej gPV, które wykorzystywane są do zabezpieczania rzędów modułów fotowoltaicznych przed przetężeniem.
PL
W poprzednim numerze „Elektroinstalatora” przedstawiono problematykę zabezpieczeń przetężeniowych i skutków zacienienia w instalacjach fotowoltaicznych. Kontynuując tematykę ochrony tych instalacji przed zagrożeniami, prezentujemy drugą część artykułu poświęconą zabezpieczeniom przeciwprzepięciowym.
PL
Myśląc o elektrowni słonecznej ma się często przed oczami tylko moduły PV. Typowa elektrownia fotowoltaiczna jest jednak bardziej rozbudowana i składa się m.in. z modułów fotowoltaicznych, rozdzielnic z zabezpieczeniami DC, przekształtników, rozdzielnic pomiarowych AC - przystosowanych do podłączenia do sieci energetycznej, specjalnych przewodów i elementów łączących oraz konstrukcji wsporczych. Wszystkie z nich wymagają odpowiednich zabezpieczeń. W pierwszej części artykułu prezentujemy problematykę zabezpieczeń przetężeniowych i przeciwprzepięciowych.
PL
Coraz powszechniej prace remontowe i konserwacyjne przy urządzeniach elektrycznych niskiego napięcia odbywają się bez wyłączania ich z ruchu. Jednym z najważniejszych zadań osób dozoru jest wtedy przygotowanie stanowisk pracy gwarantujące jej pełne bezpieczeństwo. Bardzo pomocne są przy tym wkładki topikowe SWF o silnym efekcie ograniczania prądu zwarciowego.
PL
W niniejszym artykule przedstawione zostały podstawowe parametry techniczne i zasady doboru bezpieczników topikowych niskiego napięcia o charakterystyce gTr oraz ukazano zalety i korzyści wynikające z ich stosowania w rozdzielnicach transformatorowych.
PL
Systemy i elektrownie fotowoltaiczne często kojarzą się tylko z modułami i panelami PV, jednak typowa elektrownia jest bardziej rozbudowana technicznie. Składa się z: modułów PV, rozdzielnic z zabezpieczeniami DC, przekształtników, rozdzielnic pomiarowych AC przystosowanych do podłączenia do sieci energetycznej, specjalnych przewodów i elementów łączących, konstrukcji wsporczych. Wszystkie te elementy wymagają odpowiednich zabezpieczeń.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.