Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2004
|
tom nr 10 [79]
82-83
PL
W części 1 cyklu ("Świat Szkła" 11/03, s. 41) o przeszkleniach regulowanych omówiliśmy projektowanie i integrowanie tych rozwiązań. Obecnie, tak jak w części 2 ("Świat Szkła" 1/04, s. 71), w centrum zainteresowania znajdzie się sposób funkcjonowania różnych systemów. W zależności od rodzaju aktywacji układu optycznego lub od jego konstrukcji rozróżnia się różne powłoki regulowane o różnych właściwościach i obszarach zastosowania: - Powłoki fotochromowe Aktywacja w formie przyciemnienia poprzez naświetlenie. - Powłoki fotoelektrochromowe Aktywacja elektrochromowa poprzez promieniowanie słoneczne. - Powłoki termochromowe Aktywacja w postaci zmiany koloru po przekroczeniu określonej temperatury progowej.
|
2004
|
tom nr 1 [71]
70-72
PL
W pierwszej części cyklu o przeszkleniach regulowanych ("Świat Szkła" 12/2003) przedstawione zostało planowanie i integracja systemów. W niniejszym artykule na pierwszy plan wysuwa się ich sposób funkcjonowania. W tym celu powinny zostać wyjaśnione następujące kwestie : Jak funkcjonują przeszklenia regulowane ? Jak dalece rozwinięte są różne technologie? Jakie efekty, własności materiałów i parametry są osiągane? W jakich obszarach mogą być stosowane nowe przeszklenia ?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.