Działalność zarządcza i wytwórcza, w tym projektowa, oraz dotycząca np. eksploatacji obiektów gospodarki komunalnej, związana ze środowiskiem przyrodniczym, gospodarczym i społecznym, w których wywołuje różne skutki, nie może być pozbawiona aspektów etycznych.
Lasy mieszane i liściaste, zwłaszcza niebędące lasami gospodarczymi, charakteryzują się szczególnie różnorodnymi siedliskami, stanowiącymi miejsce życia licznych gatunków grzybów, roślin i zwierząt. Różnorodność siedlisk leśnych zwiększa tzw. martwe drewno, czyli uschnięte drzewa i krzewy, stojące fragmenty pni, leżące kłody, gałęzie i opadłe liście. Warto mu się przyjrzeć, także w miastach, np. w kontekście wpływu tzw. czwartej przyrody na zachowanie bioróżnorodności.
W zamkniętym i samowystarczalnym ekosystemie, jakim jest Ziemia, nieprzerwany wzrost i rozwój gospodarczy realizowany na dotychczasowych zasadach i powodujący ogromne zmiany w środowisku przyrodniczym nie jest już możliwy.
Najwyższa Izba Kontroli w latach 2017-2019 przeprowadziła kompleksową kontrolę nadzoru nad bezpieczeństwem obiektów małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Jej celem była ocena bezpieczeństwa korzystania z tych obiektów, zwłaszcza sprawdzenie, czy zapewniony został rzetelny i skuteczny nadzór nad urządzaniem, stanem technicznym i higieniczno-sanitarnym tych obiektów.
Perspektywy tworzenia nowego ustroju samorządowego (gmina - miasto - powiat) i konieczność zatrudniania wykwalifikowanych pracowników uczestniczących w umacnianiu na początku lat 90. XX wieku systemu samorządowego i zagospodarowaniu terenów, uwzględniającego potrzeby lokalnych społeczności i ochronę środowiska przyrodniczego, wskazywały na rosnące potrzeby edukacyjne.
W ciągu ostatnich 60 lat na terenie Polski wyraźnie wzrosła częstotliwość powstawania suszy, co ma m.in. znaczny wpływ na obniżanie się poziomu wody w jeziorach. Obserwowane tendencje zmian klimatycznych dotyczą w dużym stopniu województwa wielkopolskiego, w tym Pojezierza Gnieźnieńskiego, gdzie znaczne niedobory wody występują w okresie od maja do lipca.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.