Systemy wsparcia kogeneracji, tj. skojarzonej produkcji energii cieplnej i elektrycznej funkcjonują w Polsce od 2007 roku, jak do tej pory korzysta z nich głównie branża energetyczna oraz zakłady przemysłowe. Mimo wielu korzyści samorządy i zarządcy nieruchomości wciąż nie dostrzegają możliwości, jakie daje zainstalowanie układu mikrokogeneracji, pozwalającego na wytworzenie energii elektrycznej na potrzeby danego obiektu.
Wzrost liczby inwestycji modernizacyjnych w energetyce zawodowej i przemysłowej to wynik wykorzystania mechanizmów wsparcia. Natomiast energetyka komunalna, szczególnie małe przedsiębiorstwa nieobjęte obowiązkiem uzyskania koncesji, dopiero teraz zaczynają zauważać nieuchronność zmian. Ciepłownictwo znalazło się w miejscu, gdzie bez znalezienia nowych źródeł przychodów, trudno myśleć o rozwoju. Jak w tej sytuacji powinny zachować się małe przedsiębiorstwa ciepłownicze?
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.