Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Materiały soczewek okularowych – wczoraj i dziś
100%
|
2012
|
tom Nr 1
28--30
PL
Materiały, z których wykonane są soczewki okularowe, różnią się wieloma parametrami. Zależy od nich jakość soczewki, a co za tym idzie – jakość widzenia świata przez użytkowników. Materiałów wykorzystywanych dziś w optyce jest niezwykle dużo, od wciąż używanych soczewek mineralnych po organiczne o niewyobrażalnych wcześniej zaletach. W poniższym artykule staramy się przybliżyć większość z obecnie stosowanych materiałów, wspominając także te, które przeszły już do historii, ale miały istotny wpływ na rozwój optyki okularowej.
2
Content available remote Soczewki progresywne: technologia free form, cz. II
100%
|
|
tom Nr 2
46--48
PL
Kontynuując cykl artykułów poświęcony soczewkom progresywnym, tym razem zamierzam opisać temat technologii free form. Każda osoba zajmująca się na co dzień optyką okularową z pewnością zwróciła uwagę na ogromną popularność soczewek okularowych wykonywanych w nowej technologii free form. Technologia ta dla wielu z nas stała się wręcz synonimem soczewek lepszej jakości i często utożsamiana jest z indywidualizacją. Jednak mało kto zadaje sobie pytanie, co naprawdę kryje się pod pojęciem free form.
3
Content available remote Pozycjonowanie salonu optycznego
100%
|
|
tom Nr 2
60--62
PL
Jeszcze nie tak dawno temu oferta większości salonów optycznych nastawiona była na obsługę jak najbardziej zróżnicowanego klienta – od osób szukających możliwie najtańszych ofert, tudzież polujących na różnego rodzaju promocje, po klientów sięgających po towar z najwyższej półki. Tak prowadzony salon niestety coraz mniej wyróżnia się na tle innych salonów optycznych, a wręcz może prowokować klienta do stwierdzenia, że „jeśli wszędzie jest to samo, to po co przepłacać?”. Takie nastawienie w konsekwencji powoduje brak lojalności, na której tak bardzo nam zależy. Utrata stałego klienta to za każdym razem znaczny cios dla naszej firmy – tracimy nie tylko klienta, ale także potencjalnie inne osoby, kierujące się opinią tej osoby.
4
Content available remote Pompy ciepła w pasywnym budynku biurowym. Pierwsze rezultaty eksploatacyjne
63%
PL
Dzięki cechom energetycznym budownictwo pasywne jest ukierunkowane na wykorzystanie lokalnie dostępnych odnawialnych zasobów energii. Dotychczas w Polsce budowano pasywne domy jednorodzinne, a od niedawna budynki szkolne. W sierpniu 2011 roku rozpoczęto w Katowicach budowę pierwszego w Polsce pasywnego budynku biurowego. Inwestycja została przekazana do użytku w lutym 2014 roku. Obiekt ma zatem już za sobą pierwszy rok użytkowania. Co prawda ten pierwszy rok nie jest jeszcze okresem miarodajnym do jednoznacznej oceny efektów tej inwestycji, jednak może być podstawą do pierwszych wniosków odnośnie do budowy i eksploatacji takich budynków w warunkach polskich.
EN
Thanks to its energetic features, passive buildings are targeted to the use of locally available renewable energy resources. So far in Poland, such buildings were built as residential homes, or more recently, school buildings. In August 2011, a new construction of the Poland's first passive office building started in Katowice. The normal operation of the building started in February 2014. Thus, the object has already passed the first year of use. It is true that the first year is not yet conclusive period for unambiguous assessment of the investment effects; however, it can be the basis for initial conclusions regarding the construction and operation of such buildings in Polish conditions.
PL
W artykule przedstawione zostały wybrane aspekty eksploatacji central wentylacyjnych w budynku o niskim zapotrzebowaniu na ciepło znajdującym się w Katowicach. Zaprezentowano rzeczywiste przebiegi zmian wielkości strumienia powietrza nawiewanego i skomentowano sytuacje nietypowe, wskazując potencjalne źródła ich pochodzenia oraz efekty dla użytkownika.
EN
The article presents selected aspects related to the operation of air handling units in one low-energy building located in Katowice. There were presented measured waveforms of the air flow and unusual situations were commented with the indication of their potential sources and effects for the user.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.