Nawet o 100 tys. złotych dotacji mogą ubiegać się w NFOŚiGW dostawcy nowych rozwiązań dla gospodarki wodno-ściekowej, sektora komunalnego i przemysłu, którzy zdecydują się potwierdzić skuteczność i innowacyjność swoich rozwiązań w ramach systemu weryfikacji technologii środowiskowych. Na świecie już ponad 1,4 tys. technologii posiada Świadectwa Weryfikacji ETV (Environmental Technology Verification).
Sektor budowlany w Unii Europejskiej zużywa jedną czwartą łącznego zapotrzebowania na surowce pierwotne, wytwarzając jednocześnie ponad jedną trzecią odpadów. Upowszechnienie mechanizmów gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) w budownictwie miejskim jest postulatem kierowanym obecnie do tej branży przez decydentów zarówno w UE, jak i w Polsce. Jednak aby GOZ w budownictwie nie pozostał jedynie pustym sloganem, firmy muszą być zainteresowane szerszym wykorzystaniem tych mechanizmów.
Deficyt wody staje się w Polsce narastającym problemem, odczuwalnym szczególnie w rolnictwie. Komisja Europejska wylicza, że wykorzystanie ponad 50% całkowitej objętości ścieków oczyszczonych z oczyszczalni w Europie pozwoliłoby o 5% zredukować ogólny deficyt wody na naszym kontynencie. Wymaga to jednak inwestowania w nowe technologie, które zapewnią wysokie standardy jakościowe oczyszczonych ścieków i bezpieczeństwo upraw, zyskają społeczną akceptację oraz otworzą nowe szanse na rozwój, szczególnie na obszarach wiejskich.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.