Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Unia Europejska chce wspierać trwały i zrównoważony (sustainable) wzrost gospodarczy i dlatego w grudniu 2015 r. przyjęła pakiet na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. Daje to szanse na uspójnienie już funkcjonujących przez lata teorii i praktyki – zarówno w działaniach infrastrukturalnych, jak i w edukacji.
PL
Jesienią 2007 r. TNS OBOP na zlecenie firmy TELE 2 przeprowadził badania sondażowe poziomu świadomości ekologicznej polskiego społeczeństwa. Badanie przeprowadzone zostało na reprezentatywnej grupie 1005 osób metodą wywiadu bezpośredniego i służyło zaprojektowaniu programu "No CO2".
PL
Środowisko można i trzeba chronić codziennie, bo to niezbędne dla zachowania zdrowia i życia. Najlepszą do tego drogą jest formuła rozwoju zrównoważonego.
PL
W związku z rozporządzeniem Ministra Środowiska ws. szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów można się spodziewać, że środki publiczne na edukację odpadową zostaną zabezpieczone i udostępnione. Być może jeszcze w 2017 r. Uruchomienie zasobów pieniężnych Narodowego i Wojewódzkich FOŚiGW pozwoliłoby z kolei na synergię budżetów gminnych, powiatowych i funduszy prywatnych. Czy dojdzie zatem do przełomu w organizacji, prowadzeniu i finansowaniu edukacji odpadowej? I jakie źródła finansowania tej edukacji są dostępne obecnie, a jakie mogą pojawić się w przyszłości?
PL
Już osiemnasty raz Polacy przystąpią do wspólnego działania dla dobra środowiska i samych siebie podczas akcji „Sprzątanie świata”.
PL
Selektywna zbiórka odpadów będzie tym efektywniejsza i tańsza, im powszechniej będzie stosowana. Na polskich ulicach i podwórkach pojawia się coraz więcej pojemników do takiej zbiórki - to cieszy. Ale jednocześnie musi być prowadzona powszechna edukacja i informowanie o zasadach i korzyściach wynikających z segregacji odpadów.
PL
Tematem przewodnim 14. kampanii "Sprzątanie Świata - Polska" była oszczędność zasobów naturalnych, a w szczególności wody, racjonalne gospodarowanie energią oraz selektywna zbiórka i korzyści z używania produktów z recyklingu. Plakaty promujące cele kampanii i informacje merytoryczne na ten temat zostały rozesłane do 7 tys. lokalnych organizatorów.
PL
Fundacja Nasza Ziemia we wrześniu ubiegłego roku ogłosiła konkurs grantowy, którego celem było zainicjowanie działań edukacyjnych wspierających gospodarkę odpadami, w tym szczególnie selektywną zbiórkę i recykling. Do konkursu zgłoszono 241 projektów głównie ze szkół.
PL
Europa intensywnie edukuje obywateli. Jak ważne są decyzje poszczególnych jednostek dla zrównoważonego rozwoju poszczególnych państw wspólnoty, Europy i całej Ziemi? Komisja Europejska w 2006 r. rozpoczęła wartą 4,7 mln euro kampanię informującą o tym, jak każdy z obywateli Europy może chronić środowisko, aby zapobiegać zmianom klimatu.
PL
Fundacja Nasza Ziemia 21 grudnia ub.r. wysłała list otwarty w sprawie niekontrolowanego wwozu odpadów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z wejściem do strefy Schengen. Skierowano był do trzech ministrów: środowiska – Macieja Nowickiego, gospodarki – Waldemara Pawlaka oraz spraw wewnętrznych i administracji – Grzegorza Schetyny. Poniżej została przedstawiona treść tego apelu (red.).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.